Wczytuję dane...

Krzesło dla kosmetyczki – sprawdź jak wybrać je dobrze

Krzesło dla kosmetyczki – sprawdź jak wybrać je dobrze

Choć stosunkowo niewiele się tym mówi,  to zawód kosmetyczki wymieniany jest jako jeden z najbardziej narażonych na przeciążenia związane z narządami ruchu i wynikające z nich dolegliwości bólowe. Specyficzna, wymuszona przez wykonywane zabiegi, nierzadko statyczna pozycja czy godziny spędzane w na krześle – wszystko to nie pozostaje bez wpływu na stan mięśni i stawów. I nawet jeśli w tej chwili po całym dniu pracy nie odczuwasz bólu nóg czy pleców, nie oznacza to, że w ich obrębie nie zachodzą już zmiany, które za kilka lat trudno będzie cofnąć.

Co ciekawe, jednym z elementów, które mogą znacznie poprawić komfort Twojej pracy oraz uchronić Cię przed problemami z kręgosłupem i nogami w przyszłości jest odpowiednio dobrany taboret. Istotne jest jednak, by był to taboret kosmetyczny, zaprojektowany z myślą o kosmetyczkach i z uwzględnieniem specyfiki ich pracy. Takie krzesło kosmetyczne nie tylko pozwoli Ci przybrać maksymalnie ergonomiczną i komfortową pozycję w trakcie pracy, ale także umożliwi pełne dopasowanie jego położenia do aktualnie wykonywanego zabiegu. Wybór krzesła kosmetycznego nie może być zatem przypadkowy – warto naprawdę przyłożyć się do znalezienia modelu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Poniżej przygotowaliśmy szczegółową listę, dzięki której znalezienie odpowiedniego krzesła będzie znacznie prostsze – podpowiadamy w niej na co zwrócić uwagę i które parametry będą przydatne. Pamiętaj także, że na rynku aż roi się od różnego rodzaju taboretów i krzeseł kosmetycznych, różniących się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale także ceną. I tu ważna uwaga – w tej kwestii naprawdę nie warto oszczędzać i kupować najtańszego modelu lub takiego, który tylko ładnie wygląda. Tym bardziej, że w renomowanych sklepach z wyposażeniem do salonów kosmetycznych znaleźć można nie tylko funkcjonalne i ergonomiczne, ale także stylowe krzesła kosmetyczne. I nawet jeśli ich koszt wydaje się większy, niż cena przypadkowego modelu z Internetu, to uwierz nam, że warto w niego zainwestować – Twoje plecy Ci za to podziękują. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w sprawdzonych sklepach koszt takiego krzesła kosmetycznego możesz rozłożyć na raty lub sfinansować go w leasingu, co może znacznie odciążyć Twój budżet.

Wracając jednak do krzesła kosmetycznego – istnieje kilka parametrów, które bez wątpienia tego typu mebel powinien posiadać. Dobre krzesło kosmetyczne powinno być wyposażone w kółka oraz regulowane siedzisko, które umożliwi przybranie wygodnej i ergonomicznej pozycji w zależności od wykonywanego zabiegu. Pamiętaj, że wcale nie musisz pochylać się i naginać aż do kresu swoich możliwości – krzesło kosmetyczne powinno oferować duży zakres regulacji wysokości. Jednocześnie podstawa krzesła powinna zapewniać solidne i stabilne podparcie, uniemożliwiające przewrócenie się czy przekrzywienie. Warto także zwrócić uwagę na kółka, które z jednej strony powinny zapewniać pełną mobilność, z drugiej zaś nie pozostawiać śladów i poruszać się maksymalnie cicho. Ważną kwestią są także łożyska, które uchronią kółka przed zacinaniem się.

Kolejną kwestią jest odpowiednie siedzisko – powinno być ergonomiczne i odpowiednio wyprofilowane. Najpopularniejsze modele to te, których siedziska mają kształt przypominający siodło – taka konstrukcja wymusza na siedzącym odpowiednią, wyprostowaną pozycję i chroni w ten sposób kręgosłup. Kosmetyczki równie chętnie wybierają także krzesła kosmetyczne z okrągłym siedziskiem – tu jednak warto pilnować pozycji, bowiem w przeciwieństwie do siodeł, nie wymuszają one odpowiedniej postawy.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest jakość wykonania i wykorzystane do stworzenia krzesła materiały. Powinny być możliwie najwyższej jakości, łatwe w czyszczeniu i nieodkształcające się pod wpływem intensywnej eksploatacji. Gwarancję najwyższej jakości mebli kosmetycznych znajdziesz np. w FineFactory, gdzie koszt zakupu krzeseł i taboretów kosmetycznych możesz sfinansować w leasingu lub ratach.