Wczytuję dane...

Rodzaje frezów do manicure – sprawdź, bez których nie możesz się obejść! Cz.II

Rodzaje frezów do manicure – sprawdź, bez których nie możesz się obejść! Cz.II

Przed Wami kolejna część wpisu o frezach do manicure – temacie, na który można dyskutować bez końca. W poprzednim wpisie, który znajdziecie TUTAJ przedstawiliśmy najpopularniejsze rodzaje frezów i ich charakterystykę. Kompletując swój zestaw pamiętaj, że dobrze dobrane frezy znacznie ułatwią Ci pracę nad manicure – niezależnie od tego, czy jesteś zawodową manicurzystką czy robisz paznokcie tylko sobie. Warto także wiedzieć, że kupowanie słabej jakości frezów się nie opłaca, dlatego warto szukać profesjonalnych i sprawdzonych narzędzi. Możesz także obniżyć jednorazowy koszt zakupu decydując się na finansowanie frezów w leasingu lub na raty.

 Frezy wolframowe – znaleźć je można także pod nazwą frezy karbidowe. Wykonane są z węglika spiekanego, charakteryzującym się wyjątkową trwałością i odpornością na ścieranie. Ze względu na materiał wykonania uważane są za jedne z najbardziej wytrzymałych oraz najtrwalszych frezów z dostępnych na rynku. Ich ogromną zaletą jest także to, że podobnie jak frezy ceramiczne nie nagrzewają się podczas zabiegu, co znacznie ogranicza ryzyko oparzenia. Frezy karbidowe są szczególnie cenione przez początkujące manicurzystki, które mogą mieć problem z wyczuciem momentu, w którym frez zaczyna się nagrzewać. Frezy wolframowe posiadają poprzeczne rowki, które umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie żelu, lakieru lub skórek.

Kapturki ścierne – wykonane z papieru, jednorazowe nakładki wykorzystywane najczęściej podczas zabiegów pedicure. Dzięki porowatej powierzchni ścierającej doskonale sprawdzają się przy usuwaniu zrogowaciałej skóry, nagniotków i odcisków. Kapturki ścierne nakłada się na gumowe nośniki, występujące w różnej wielkości – na podstawie średnicy konkretnego nośnika dopasowuje się odpowiedniej wielkości kapturek. Ważnym aspektem jest także odpowiednie dobranie gradacji kapturka, czyli inaczej jego ostrości. To właśnie ona bowiem odpowiada za moc ścierną frezu. Kapturki ścierne występują w kilku wariantach nasypu, z których ten o oznaczeniu 240, 320 oznacza najbardziej delikatny, ten zaś o oznaczeniu 60 – najgrubszy. Stopień gradacji kapturków należy dobrać do miejsca i rodzaju wykonywanego zabiegu.

Frezy polerskie – to ostatni rodzaj frezów, które służą do polerowania płytki paznokcia, niezależnie od tego czy jest ona naturalna czy sztuczna. Frezy polerskie są ostatnim elementem w przygotowaniu paznokcia pod dalszą stylizację, pozwalają uzyskać gładką i błyszczącą płytkę.

Jaki kształt frezów wybrać?

To jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę haseł. Faktycznie kształtów frezów dostępnych na rynku jest tak dużo, że łatwo się w tym pogubić. Zasadniczo zwykło się uważać, że frezy w kształcie płomyka lub szpicu doskonale sprawdzą się w oddzielaniu obrąbka naskórkowego od płytki paznokcia. Ich kształt pozwala na precyzyjne i bezbolesne wejście pod wał paznokciowy oraz przygotuje skórkę do usunięcia.

Stożki cylindryczne lub o kształcie odwróconego stożka pozwala precyzyjnie usunąć oddzielony już wcześniej naskórek. Dzięki ostrym krawędziom tego typu frezy są w stanie z powodzeniem zastąpić cążki. Frezy w kształcie kuli wykorzystywane są natomiast do wyrównania powierzchni skórek i pozostawiają ją gładką i pozbawioną zadziorów. Jeśli zależy Ci na znalezieniu odpowiednich frezów do ściągania hybrydy, żelu lub ich formowania, ważniejszy niż kształt frezu jest materiał z jakiego został wykonany. Pamiętaj, że frezy możesz kupować samodzielnie i dopasowywać je do swoich preferencji. Dobrym rozwiązaniem jest jednak zakup frezów w zestawie, a ich koszt sfinansować w leasingu lub ratach.