Wczytuję dane...

Otwieramy salon manicure, czyli wszystko, czego potrzebujesz by zacząć cz.II

Otwieramy salon manicure, czyli wszystko, czego potrzebujesz by zacząć cz.II

W dzisiejszym artykule kontynuujemy temat otwierania własnego salonu lub stanowiska do manicure. Poprzednią część tekstu znajdziesz TUTAJ – dowiesz się z niej przede wszystkim od czego zacząć kompletowanie sprzętu oraz na co zwracać uwagę przy wyborze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że koszt urządzenia od podstaw salonu lub stanowiska jest spory, dlatego warto szukać sklepów, które oferują kupno wyposażenia do salonu kosmetycznego na raty lub w leasingu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyposażysz swój salon w doskonałej jakości sprzęty i meble jednocześnie nie nadwyrężając założonego budżetu. Kompletowanie przyrządów do manicure i finansowanie ich w ratach lub leasingu ma także tę zaletę, że obniżając jednorazowy koszt zakupu możesz pozwolić sobie na lepsze jakościowo i bardziej funkcjonalne sprzęty – a to w branży kosmetycznej zdecydowany priorytet.

Wracając jednak do meritum – poniżej znajdziesz kolejne niezbędne elementy wyposażenia, bez których nie może obejść się żaden salon i stanowisko do manicure.

Najlepsze materiały

Tworząc własną markę w branży salonów kosmetycznych musisz pamiętać o jednym – fach w ręku, profesjonalne przygotowanie i doświadczenie to jedno, zaś użycie odpowiednich materiałów to drugie. Nie da się ukryć, że od czasy gdy manicure hybrydowy wraz ze wszystkimi wariantami stał się popularny, na rynku zaroiło się od lakierów hybrydowych, wacików, pilników czy ozdobników, których jakość jest mocno dyskusyjna. Tymczasem to właśnie od jakości zależy to w jak będzie prezentował się efekt końcowy manicure, jak będzie trzymał się na paznokciach oraz to jak będzie się na tych produktach pracowało. Dlatego kompletując materiały do salonu manicure warto postawić na sprawdzone przez inne manicurzystki marki i najlepsze jakościowo materiały.

Ta zasada tyczy w zasadzie wszystkiego – od lakierów, przez waciki bezpyłowe i bloczki polerskie, aż po topy i ozdobne pyłki. Pamiętaj także o tym, że kupując większą ilość potrzebnych materiałów ich koszt może okazać się znaczny, dlatego warto szukać sklepów, które oferują finansowanie akcesoriów kosmetycznych w ratach lub leasingu.

Wyposażenie poczekalni

Każdy dobry salon manicure posiada wydzieloną strefę pełniącą funkcję poczekalni. To miejsce, w którym można nie tylko komfortowo poczekać na zabieg, ale też w spokoju wybić kawę, zawrzeć znajomości i zrelaksować się. Dlatego warto wyposażyć poczekalnię w odpowiednie meble, które zapewnią maksymalną wygodę podczas oczekiwania. Zapomnij o plastikowych krzesłach – są nie tylko koszmarnie niewygodne, ale także średnio stylowe. A przecież to właśnie poczekalnia jest tym, co w pierwszej kolejności widzi potencjalna klientka – nie chcesz chyba, żeby o pierwszym wrażeniu decydowały plastikowe meble? W salonach z wyposażeniem kosmetycznym znajdziesz wiele opcji, które pozwolą Ci urządzić komfortową i modną poczekalnię. Wśród nich warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodne i stylowe sofy oraz tapicerowane krzesła konferencyjne.