Wczytuję dane...

Parafiniarka kosmetyczna – czy warto w nią inwestować?

Parafiniarka kosmetyczna – czy warto w nią inwestować?

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety i nie ma w tym stwierdzeniu grama przesady. Jednak wypielęgnowane paznokcie i elegancki manicure to nie wszystko – równie ważne, o ile nie najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry. Jednocześnie skóra dłoni jest, obok skóry twarzy i szyi, najbardziej narażona na procesy starzenia, wynikające z częstego mycia, kontaktu z detergentami oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W efekcie, skóra dłoni nierzadko jest przesuszona, spierzchnięta lub zaczerwieniona, szczególnie w okresie zimowym oraz po sezonie grzewczym. Jednym z zabiegów kosmetycznych, które w krótkim czasie mogą znacznie poprawić stan naszych dłoni jest zyskujący coraz większą popularność zabieg parafinowy w gabinecie kosmetycznym. I choć w Internecie znaleźć można dużo porad odnośnie do tego, jak przeprowadzić go w zaciszu własnego domu, warto udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego dysponującym zarówno odpowiednim sprzętem, jak i dobrze wyszkoloną kadrą lub zainwestować w profesjonalny i sprawdzony sprzęt.

Parafiniarka, czyli dlaczego nie warto podgrzewać parafiny w garnku

Zabieg parafinowy najlepiej wykonywać w gabinecie kosmetycznym pod okiem wykwalifikowanej kosmetyczki. Niezbędne będą także specjalistyczne preparaty peelingujące i odżywcze oraz odpowiednia kolejność ich aplikacji. Najważniejszym aspektem jest jednak wykorzystanie parafiniarki, która nie tylko w szybki sposób pozwoli na zmianę parafiny ze stanu stałego na ciepły, ale przede wszystkim pozwoli na uzyskanie odpowiedniej temperatury preparatu. Jest to o tyle istotne, że parafina wykorzystywana do kąpieli zanurzeniowych powinna mieć temperaturę około 53-54 °C lub w przypadku wykorzystywania jej do zrobienia okładu – maksymalnie 60 °C. Wykorzystanie parafiniarki pozwala na precyzyjne dopasowanie temperatury parafiny do wykonywanego zabiegu i niweluje ryzyko ewentualnego poparzenia. Należy także pamiętać, że w parafina jest substancją łatwopalną, należy zatem szczególnie uważać podczas jej przygotowywania – profesjonalna parafiniarka umożliwia przygotowanie preparatu parafinowego w szybki i bezpieczny sposób. Wszechstronność woskownicy polega także na tym, że z powodzeniem można wykorzystywać do podgrzewania parafiny i zabiegów zanurzeniowych różnych części ciała – zarówno dłoni i stóp, jak i łokci.

Zabieg parafinowy w domu – czego użyć, by było bezpiecznie?

Jeśli planujesz przeprowadzenie zabiegu parafinowego w domu, pamiętaj o tym, że aby był on całkowicie bezpieczny powinnaś wykorzystać przystosowane do tego urządzenia np. wspomnianą wyżej parafiniarkę. Jej koszt nie jest duży, a dobre sklepy ze sprzętem kosmetycznym często oferują finansowanie sprzętu kosmetycznego w leasingu lub na raty. Co do samej parafiny – jest to mieszanka stałych węglowodorów nasyconych, otrzymywana w wyniku rafinacji ropy naftowej. Brzmi średnio, jednak w rzeczywistości parafina kosmetyczna zawiera szereg naturalnych substancji natłuszczających, które doskonale sprawdzają się w regeneracji skóry. Ważne jednak, by kupować ją w sprawdzonych sklepach, bowiem parafina wykorzystywana do zabiegów powinna być czysta chemicznie i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Dlatego kupując preparat warto to robić w polecanych i sprawdzonych sklepach – co ciekawe, często umożliwiają one zakup na raty lub w leasingu zarówno samej parafiny, jak i zestawów złożonych z parafiniarki i parafiny.