Wczytuję dane...

Depilacja pastą cukrową – dlaczego warto wprowadzić ją do oferty swojego salonu?

Depilacja pastą cukrową – dlaczego warto wprowadzić ją do oferty swojego salonu?

Jedwabiście gładka, pozbawiona zbędnego owłosienia skóra to marzenie każdej kobiety – nic więc dziwnego, że od lat szukają skutecznego sposobu na jego usunięcie. Sposobów jest wiele – począwszy od tradycyjnej maszynki do golenia, poprzez kremy, aż po zabiegi laserowe, żadna z nich nie jest jednak doskonała. A gdyby tak istniała niemal bezbolesna metoda depilacji, która pozwala na pozbycie się nawet najmniejszych włosków na kilka tygodni, wykorzystująca całkowicie naturalne składniki, które dodatkowo pielęgnują skórę? Wydaje się niemożliwe? A jednak! Depilacja pastą cukrową to opcja, która spełnia wszystkie te warunki.

Depilacja pastą cukrową w salonie kosmetycznym – czego potrzebujesz?

Wbrew pozorom depilacja pastą cukrową nie jest nowym pomysłem – wykorzystywana była na Bliskim Wschodzie już od stuleci. W naszej kulturze wciąż jest to jednak stosunkowo oryginalny sposób depilacji, choć trzeba przyznać, że z sezonu na sezon zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. I nic dziwnego, bowiem ten typ depilacji to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia, bez ryzyka podrażnień i bez użycia chemicznych substancji. Dlatego warto wprowadzić ten zabieg do oferty swojego salonu kosmetycznego, zwłaszcza, że zarówno sama pasta, jak i akcesoria są znacznie tańsze, niż w przypadku tradycyjnego wosku do depilacji. Jedyne czego potrzebujesz to profesjonalne produkty oraz leżanka kosmetyczna, która zapewni Ci komfort pracy podczas depilacji oraz wygodną pozycję Twojej klientce. Wszystko to sfinansować możesz w dogodnych ratach lub leasingu w finefactory.pl. Sam temat foteli i leżanek opisaliśmy wyczerpująco TUTAJ, dlatego jeśli szukasz niezbędnych informacji znajdziesz je właśnie pod tym linkiem.

I choć w drogeriach kosmetycznych istnieje sporo produktów umożliwiających przeprowadzenie depilacji pastą cukrową samodzielnie w domu, to wciąż większość kobiet decyduje się na taki zabieg w gabinecie kosmetycznym. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wykwalifikowana kosmetyczka jest w stanie przeprowadzić zabieg niemal bezboleśnie, z należytą starannością oraz przy zachowaniu wszelkich procedur.

Depilacja pastą cukrową – zalety

Zacznijmy od tego, że depilacja pastą cukrową jest wyjątkowo bezpieczna – także dla osób posiadających wyjątkowo wrażliwą skórę, problemy z żylakami lub pękającymi naczynkami. Z powodzeniem mogą z niej korzystać także alergicy, dla których z oczywistych przyczyn depilacja innymi metodami nie jest wskazana. Sama pasta cukrowa przykleja się bowiem wyłącznie do włosów (nawet tych najmniejszych), dzięki czemu nie podrażnia naskórka i znacząco zmniejsza odczucia bólowe. Jednocześnie samo usuwanie włosów za pomocą pasty jest niemal bezbolesne, co potwierdzają opinie klientek, które przerzuciły się z tradycyjnego wosku na pastę cukrową. Kolejną kwestią jest także to, że depilowanie pastą cukrową na zimno niweluje ryzyko poparzeń – dość częste w przypadku depilacji woskiem na gorąco. I kilka słów usuwaniu pozostałości pasty – do jej zmycia wystarczy zwykła ciepła woda, która rozpuszcza cukier bez konieczności pocierania skóry. Nie jest także koniecznie używanie chemicznych substancji rozpuszczających, które mogą dodatkowo podrażnić delikatną skórę.

Największą zaletą depilacji pastą cukrową jest bez wątpienia jej skuteczność – włoski zaczynają odrastać dopiero po upływie 2-3 tygodni. Co ważne, każda kolejna partia włosów jest słabsza i cieńsza, a regularne poddawanie się zabiegowi depilacji pozwala całkowicie pozbyć się owłosienia w niektórych partiach ciała. Ponad to pasta cukrowa delikatnie peelinguje skórę sprawiając, że staje się delikatniejsza i gładsza. Technika depilacji niweluje także ryzyko wrastania włosków oraz powstawania nieestetycznych grudek i wyprysków w depilowanych miejscach.

Dodatkowym atutem jest także fakt, że sama pasta cukrowa oraz potrzebne do niej akcesoria są wyjątkowo wydajne – niewielka ilość pozwala na usunięcie znacznej ilości niechcianego owłosienia. Wszystko to sprawia, że inwestycja w sprzęt do depilacji pastą cukrową wyjątkowo szybko się zwraca, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się ją sfinansować w ratach albo leasingu.