Wczytuję dane...

Kombajn kosmetyczny – wielofunkcyjny niezbędnik każdego salonu kosmetycznego

Kombajn kosmetyczny – wielofunkcyjny niezbędnik każdego salonu kosmetycznego

Dobry salon kosmetyczny powinien być wyposażony w szereg specjalistycznych urządzeń, umożliwiających wykonanie wielu zabiegów z zakresu kosmetologii. Z założenia łączy w sobie cechy i funkcje wielu mniejszych urządzeń, a dzięki stosunkowo kompaktowym rozmiarom pozwala kompleksowo wykorzystać dostępną w salonie kosmetycznym przestrzeń.

Kombajn kosmetyczny – czym jest?

Kombajn kosmetyczny to wszechstronne i wielofunkcyjne urządzenie, wyposażone w specjalistyczne funkcje, umożliwiające przeprowadzenie szeregu zabiegów kosmetycznych takich jak dezynfekcja skóry, peeling kawitacyjny, mikromasaż, mikrodermabrazja czy waponizacja. W zależności od modelu i stopnia zaawansowania kombajny mogą oferować od kilku do kilkudziesięciu różnych funkcji, stanowiąc doskonałą alternatywę dla kilku pojedynczych urządzeń. Co ważne, kombajny kosmetyczne doskonale sprawdzą się nie tylko w zabiegach na twarz, ale także na całe ciało, co pozwala znacznie poszerzyć ofertę salonu kosmetycznego.

Kombajny kosmetyczne dostępne na rynku występują w dwóch podstawowych wersjach. Pierwsza z nich to tak zwany deskop, czy kombajn wyposażony w podstawowe i najczęściej wykorzystywane funkcje. Jego niewielkie i kompaktowe rozmiary sprawiają, że zajmują mało miejsca i z powodzeniem można postawić je na stoliku kosmetycznymbiurku czy szafce. Drugim typem kombajnów kosmetycznych są stojące modele typu tower, które charakteryzują się większymi rozmiarami, oferują jednak także znacznie więcej możliwości – zwykle wyposażone są bowiem w kilkanaście funkcji, umożliwiając przeprowadzenie wielu różnych zabiegów. 

Zalety kombajnów kosmetycznych

Do największych zalet kombajnów kosmetycznych należy zdecydowanie ich multifunkcyjność i kompaktowość – nawet w przypadku urządzeń typu tower. Wyposażenie jednego urządzenia w wiele różnych funkcji pozwala zaoszczędzić miejsce i mieć wszystkie niezbędne przyrządy zawsze pod ręką, co jest szczególnie ważne w salonach o niewielkim metrażu lub takim, który przyjmuje każdego dnia wielu klientów. Wszechstronność kombajnów kosmetycznych umożliwia także kompleksowe wykonywanie wielu różnych usług z zakresu kosmetologii bez konieczności przygotowywania wielu różnych urządzeń – wszystko, czego potrzebujesz masz zawsze w jednym miejscu. Dodatkowymi zaletami kombajnów kosmetycznych są także ich bezpieczeństwo, bezawaryjność, intuicyjna obsługa, przystępna cena oraz szeroki wybór modeli dostępnych na rynku. Oczywiście ceny kombajnów kosmetycznych różnią się od siebie w zależności od modelu i jego funkcji, jednak to inwestycja, która naprawdę szybko się zwraca. Ponad to, wybrany model kombajnu możesz sfinansować w dobrych sklepach z urządzeniami kosmetycznymi w leasingu lub rozkładając jego koszt na dogodne raty.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kombajnu kosmetycznego?

Podstawową kwestią przy zakupie kombajnu to ilość i rodzaj funkcji w jakie wyposażone będzie urządzenie. Nie ma sensu inwestować w kombajn kosmetyczny 17w1, jeśli nie będziesz w stanie wykorzystać wszystkich jego możliwości – chyba, że zamierzasz rozszerzyć ilość oferowanych zabiegów. Kolejną kwestią jest znalezienie dobrego sklepu z asortymentem kosmetycznym, oferującym urządzenia uznanych producentów – dzięki temu zyskasz pewność, że sprzęt jest przetestowany, bezpieczny oraz posiada niezbędne certyfikaty. Dodatkowym plusem kupowania w sprawdzonych sklepach jest fakt, że często oferują one zakup urządzeń kosmetycznych na raty lub w leasingu – warto skorzystać z takiej opcji, bowiem znacznie obniża ona jednorazowy koszt zakupu.