Wczytuję dane...

Przegląd foteli kosmetycznych – wybierz model idealny dla siebie!

Fotel kosmetyczny to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu kosmetycznego – od niego bowiem zależy komfort i ergonomia Twojej pracy oraz wygoda osoby poddawanej zabiegowi. Jednocześnie to także mebel, który w dużym stopniu wpływa na to, jak prezentuje się Twój salon – nowoczesne wzornictwo, estetyczne wykonanie i doskonała jakość świadczą o wysokim poziomie wykonywanych usług i profesjonalizmie. Dlatego wybierając fotel kosmetyczny warto zwracać uwagę nie tylko na parametry sprzętu, ale także jego wygląd i jakość wykonania.

Nie ulega wątpliwości, że fotel kosmetyczny powinien być przede wszystkim wygodny i oferować odpowiednie wsparcie kręgosłupa niezależnie od pozycji. To mebel, na którym będzie wykonywanych wiele zabiegów, począwszy od manicure i pedicure, a skończywszy na zabiegach ujędrniających czy oczyszczających skórę. Każdy z nich wymaga innej pozycji, dlatego tak ważne jest, by fotel kosmetyczny pozwalał na wygodne ułożenie się niezależnie od stopnia wychylenia oparcia.

Nowoczesne fotele kosmetyczne wyposażone są w szereg funkcji mających zapewnić maksymalny komfort podczas zabiegu, zarówno klientowi, jak i osobie, która go wykonuje. Rodzaj mechanizmu pozwalający na szybką i prostą regulację położenia i wysokości fotela, stabilna konstrukcja i wyprofilowane siedzisko – wszystko to ma znaczenie przy wyborze. Dziś przyjrzymy się podstawowym modelom foteli kosmetycznych i sprawdzimy czym tak naprawdę się od siebie różnią.

Manualne fotele kosmetyczne

To jeden z najprostszych i najchętniej wybieranych modeli foteli kosmetycznych, który cieszy się szczególną popularnością zwłaszcza wśród osób, które mają ograniczony budżet lub dopiero zaczynają pracę w branży kosmetycznej. Ich cena zwykle oscyluje w granicach 500 złotych, jednak niektóre sklepy z asortymentem kosmetycznym oferują ich finansowanie w dogodnych ratach lub leasingu, co znacznie obniża jednorazowy koszt zakupu. Fotele manualne są charakteryzują się prostą budową i intuicyjną obsługą, dzięki której zmiana pozycji fotela jest stosunkowo szybka. Dodatkowo fotele manualne wyposażone są w zdejmowane podłokietniki, zagłówki oraz rozdzielne nóżki, które pozwalają na przeprowadzenie szeregu różnych zabiegów. Minusem takiego rozwiązania jest jednak brak regulacji fotela w osi góra-dół.

Elektryczne fotele kosmetyczne

Tego typu fotele to wielofunkcyjne i kompleksowe rozwiązanie. Silniki elektryczne, w które wyposażony jest fotel pozwalają na precyzyjne dopasowanie pozycji fotela do wykonywanego zabiegu i zapewnienie maksymalnego komfortu zarówno klientowi, jak i kosmetyczce. Fotele elektryczne posiadają intuicyjny panel sterowania, który pozwala na szybką i intuicyjną regulację zarówno wysokości i jak i kąta wychylenia. Ze względu na innowacyjne rozwiązania ich cena jest wyższa, niż foteli manualnych, jednak tego typu fotele oferują także znacznie większe możliwości. Również te fotele można sfinansować w leasingu lub na raty – warto szukać profesjonalnych sklepów, które oferują takie rozwiązania.

Fotele hydrauliczne

Fotele z napędem hydraulicznym to rozwiązanie, które stanowi swoisty kompromis pomiedzy fotelami manualnymi a fotelami elektrycznymi. Tego typu fotele wyposażone są w mechanizm sterowania umożliwiający zarówno regulację wysokości, stopień wychylenia, jak i obrót fotela o 360 stopni. Dodatkowym atutem jest także fakt, że fotele z mechanizmem hydraulicznym są mniej awaryjne, niż fotele elektryczne, a przy tym sporo tańsze – dlatego też należą do najchętniej wybieranych do salonów kosmetycznych modeli.  Dobrej jakości fotele hydrauliczne można znaleźć w profesjonalnych sklepach już w cenie zaczynającej się już od 1000 zł – ich koszt można jednak rozłożyć na raty lub sfinansować go w leasingu.