Wczytuję dane...

Wybieramy profesjonalny, składany stół do masażu

Wybieramy profesjonalny, składany stół do masażu

Stół do masażu to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów pracy masażysty i fizjoterapeuty. Każdy masaż i każdy zabieg wymaga bowiem przybrania odpowiedniej, komfortowej dla pacjenta pozycji. Nie mniej istotna jest kwestia wygody masażysty i fizjoterapeuty – długotrwały masaż w nieodpowiedniej pozycji to bowiem prosty sposób na ból pleców i zwyrodnienia narządu ruchu. Dlatego dziś na tapet bierzemy składane stoły do masażu i fizjoterapii –takie, które pozwalają na przenoszenie ich z miejsca na miejsce i świadczenie usług w dowolnym miejscu. Od razu podpowiadamy także, że zarówno wysokiej jakości stoły, jak i cały, niezbędny w rehabilitacji sprzęt znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.

 

Funkcjonalność przede wszystkim

 

Dobry, składany stół do masażu powinien spełniać dwa główne warunki – być na tyle solidnym i wytrzymałym by z łatwością unieść ciężar do ok. 150 kilogramów i jednocześnie na tyle lekki, by jego przenoszenie było łatwe i niewymagające użycia dużej siły. Waga najlepszych składanych łóżek do masażu oscyluje w okolicy 15 kilogramów – na tę wartość składają się zarówno pełnowymiarowy stół, jak i torba do przenoszenia i dodatkowe akcesoria. Z niską wagą stołu wiąże się jednak wyższy koszt, wynikający przede wszystkim z rodzaju wykorzystanego materiału i technologii pozwalającej obniżyć ostateczny ciężar. Ostatecznie jednak to kwestia, na której nie warto oszczędzać – w przypadku wizyty w mieszkaniu na czwartym piętrze w bloku bez windy każdy dodatkowy kilogram liczy się razy dwa. Należy także pamiętać, że stół do masażu – niezależnie od tego, czy to model stacjonarny, czy składany – można z łatwością sfinansować w leasingu lub na raty i obniżyć tym samym jednorazowy koszt zakupu.

 

Wybór odpowiedniego surowca

 

Zasadniczo stoły do masażu dzielą się na te ze stelażem wykonanym z drewna oraz modele aluminiowe. Wybór surowca nie ma większego znaczenia w kwestii wagi – ciężar obu modeli jest bowiem zbliżony. Podstawowa różnica pomiędzy dwoma typami łóżek do masażu polega na efekcie wizualnym – drewno, jako naturalny surowiec sprzyja relaksowi, jest przyjemny w odbiorze i w dotyku oraz jest wyjątkowo estetyczne. Z kolei zwolennicy stołów aluminiowych podkreślają ich nowoczesny charakter i pełną odporność na wilgoć. Warto jednak pamiętać o nadrzędnej zasadzie, którą należy kierować się przy wyborze jakiegokolwiek sprzętu tego typu. Zarówno stoły do masażu, jak i wszelkie inne przyrządy do fizjoterapii powinny być wykonane z najlepszych gatunkowo surowców i z dbałością o szczegóły. Zakup stołu renomowanej firmy to pewność, że nie tylko posłuży przez długie lata, ale także nie rozpadnie się w kluczowym momencie, np. wtedy, gdy właśnie jesteś w trakcie masażu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że profesjonalne składane stoły do masażu znajdziesz w FineFactory, a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.

 

Zakres i sposób regulacji

 

W przypadku mobilnego stołu do masażu równie istotnym co niska waga, jest także zakres regulacji. Ze względu na swoją konstrukcję składane łóżka do masażu wyposażone są w regulację manualną – zmiana wysokości stołu wymaga położenia stołu i ustawienia każdej z nóżek na pożądanej wysokości. Warto jednak pamiętać o tym, że wysokość stołu dopasowuje się przede wszystkim do wzrostu masażysty, zatem zmiany w tym zakresie nie będą przeprowadzane często.