Wczytuję dane...

Infrazon fryzjerski – do czego właściwie służy?

Infrazon fryzjerski – do czego właściwie służy?

Infrazon fryzjerski, urządzenie, które zdążyło wejść już do popkultury, za sprawą chociażby takich kardów jak te poniżej:

  • infrazon fryzjerski

I choć każdy z nas wie jak wygląda, wciąż wielu zadaje sobie pytanie co to właściwie jest, jak się nazywa i do czego służy. Dziś rozwiewamy zatem wszelkie wątpliwości, a dla tych z Was, którzy z tematem są na co dzień, podpowiemy, jak wybrać najlepszy model do salonu fryzjerskiego. Zaczynamy!

Infrazon fryzjerski – jak to działa?

Infrazon fryzjerski, nierzadko zwany także klimazonem to wielofunkcyjne urządzenie, które wykorzystuje promieniowanie podczerwone, którego właściwości ogrzewające oraz pobudzające ruch cząsteczek ułatwiają wnikanie składników aktywnych w strukturę włosa. Jego zastosowanie jest wyjątkowo szerokie – doskonale sprawdzi się nie tylko jako urządzenie wspomagające podczas robienia trwałej ondulacji, ale także koloryzacji, keratynowego prostowania czy suszenia włosów. Nowoczesne infrazony fryzjerskie przeszły także metamorfozę formy i w większości w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed pół wieku – minimalistyczny, nieco futurystyczny kształt i współczesny design sprawiają, że to sprzęt, który stanowi także istotny element dekoracyjny salonu fryzjerskiego.

Wracając do meritum – współczesne infrazony w większości wyposażone są także wbudowany panel, który umożliwia dopasowanie temperatury oraz czasu działania do konkretnego zabiegu. Jednocześnie większość z nich posiada także funkcję chłodnego nawiewu, której zadaniem jest domknięcie łuski włosa po skończonym zabiegu – to spore ułatwienie przedłużające trwałość np. koloryzacji.

Rodzaje infrazonów fryzjerskich

Infrazony fryzjerskie występują w trzech podstawowych wariantach: w formie wiszącej, stojącej na statywie oraz wyposażone w element umożliwiający zamocowanie bezpośrednio na fotelu fryzjerskim. Wybór odpowiedniego modelu warto uzależnić od wielkości salonu lub ilości stanowisk, które się w nim znajdują – infrazony stojące zajmują więcej miejsca, jednak dzięki wbudowanym kółkom można je łatwo przesuwać. Poszczególne infrazony różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, wielkością, ale przede wszystkim funkcjonalnością i ceną. Dlatego wybierając infrazon fryzjerski warto szczególną wagę przyłożyć do oferowanych przez niego funkcji, tak by znaleźć sprzęt maksymalnie dopasowany do preferencji. Dobrej jakości, wyposażony w dodatkowe funkcje infrazon to spory wydatek, jednak renomowane sklepy umożliwiają sfinansowanie go w leasingu lub na dogodne raty.

Niezależnie od formy infrazonów, każdy z nich posiada charakterystyczny hełm, który otacza z każdej strony głowę klienta, tak by równomiernie oddziaływać na włosy i skórę głowy podczas zabiegu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie infrazonu?

Wspomnieliśmy na początku, że infrazon to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu i nie ma w tym grama przesady. Jego funkcjonalność wynika jednak przede wszystkim z parametrów, które umożliwiają profesjonalne przeprowadzenie poszczególnych zabiegów. Wbrew pozorom nie wszystkie dostępne na rynku infrazony oferują tę samą jakość, dlatego warto szukać ich w sprawdzonych sklepach, zwłaszcza jeśli oferują rozłożenie płatności w leasingu lub na raty.

Wybierając infrazon warto sprawdzić nie tylko jakość wykonania, ale także zakres temperatur jakie oferuje, możliwość ich płynnej regulacji oraz siłę nawiewu. Opcją, która dodatkowo ułatwi korzystanie z infrazonu jest wbudowany timer, który wyłączy urządzenie po określonym dla konkretnego zabiegu czasie. Infrazon powinien także cechować się doskonałą jakością i precyzją wykonania, które sprawią, że będzie niezawodny i bezawaryjny.