Wczytuję dane...

Myjnia fryzjerska – jak wybrać najlepszą?

Myjnia fryzjerska – jak wybrać najlepszą?

Myjnia fryzjerska to jeden z podstawowych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego. Jednak wybór odpowiedniej myjni wcale wybór nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać – na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo modeli, różniących się między sobą nie tylko ceną, designem i funkcjonalnością, ale także jakością. Dlatego wybierając myjnię fryzjerską do salonu fryzjerskiego warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które umożliwią znalezienie modelu spełniającego wszystkie Twoje oczekiwania.

Myjnie wolnostojące czy myjnie zintegrowane?

Pierwszą i podstawową kwestią, nad którą warto się pochylić jest to, jakiej w zasadzie myjni fryzjerskiej potrzebujesz w swoim salonie. Zasadniczo myjnie dostępne na rynku dzielą się na dwie podstawowe grupy, ze względu na swoją budowę – są to myjnie zintegrowane i wolnostojące. Pierwszy typ to myjnie fryzjerskie połączone z fotelem, ustawionym pod odpowiednim kątem. Ten typ myjni co do zasady przeznaczony jest do salonów fryzjerskich o większym metrażu, bowiem jego konstrukcja zajmuje sporo miejsca. W zamian otrzymujemy jednak wygodne i multifunkcyjne stanowisko, które dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu siedziska zapewnia klientowi maksymalny komfort. Decydując się na zakup myjni zintegrowanej, warto szczególną zwrócić właśnie na fotel, z którym jest połączona. Powinien być wykonany z doskonałych jakościowych surowców, być wyposażony w podnóżek i podłokietniki oraz ergonomiczne siedzisko.

Drugim typem myjni fryzjerskich są myjnie wolnostojące, składające się przede wszystkim ze stelaża i umieszczonej na nim umywalce. Myjnie tego rodzaju doskonale sprawdzą się w niewielkich salonach fryzjerskich, w których każdy centymetr jest na wagę złota – by z niej skorzystać wystarczy przysunąć fotel fryzjerski – ten sam, na którym później odbywa się strzyżenie. Na rynku dostępne są również myjnie wolnostojące na kółkach, umożliwiające łatwe i szybkie przemieszczanie ich z miejsca na miejsce. Myjnie wolnostojące z oczywistych względów są tańsze, niż myjnie zintegrowane, jednak zarówno jedne, jak i drugie możesz sfinansować w leasingu lub rozłożyć ich koszt na dogodne raty.

Jakość i rodzaj misy

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj myjni fryzjerskiej się zdecydujesz, powinna być ona wykonana z wysokogatunkowych surowców. Dobra jakość i precyzyjne wykonanie sprawią, że zarówno sama myjnia, jak i fotel będą łatwe w czyszczeniu oraz odporne na działanie wilgoci czy przypadkowe uszkodzenia. Pamiętaj, że podczas zabiegów fryzjerskich często wykorzystywane są substancje chemiczne i kosmetyki, dlatego myjnia fryzjerska powinna być wykonana z surowca, który nie będzie wchodził z nimi w reakcje. Najlepiej w tej roli sprawdzą się modele, których misa wykonana jest z porcelany – ten materiał jest odporny na odbarwienia, zarysowania, a przy tym łatwo się czyści.

Istotnymi kwestiami są także kształt i wielkość misy – do wyboru masz myjnie fryzjerskie z misami płytkimi lub głębokimi. Pierwsze pozwalają uzyskać wygodniejszy dostęp do włosów klienta, drugie z kolei lepiej sprawdzą się przy długich włosach i ograniczą rozchlapywanie wody. Na rynku dostępne są także myjnie z umywalką wykonaną z tworzywa sztucznego, których podstawowymi zaletami jest niewielka cena i łatwość czyszczenia. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, ich koszt możesz rozłożyć decydując się na finansowanie w leasingu lub na raty.

Design

Równie ważny co funkcjonalność jest także styl myjni fryzjerskiej i to, czy jest on dopasowany do pozostałych elementów wystroju salonu. Spójna aranżacja, konsekwentny styl i odpowiednio dobrane wpływają na to, jak prezentuje się Twój salon i jak jest postrzegany przez klientów. Dlatego wybierz myjnię, której styl nawiązuje do konwencji salonu i jest spójny sprzętami, zarówno pod względem kształtu, tapicerki czy koloru.