Wczytuję dane...

Lampa do salonu kosmetycznego – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.II

Lampa do salonu kosmetycznego – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.II

 Przed Wami kolejna część tekstu tym, jakie cechy powinna mieć dobra lampa kosmetyczna. W poprzednim wpisie, który znajdziecie TUTAJ przedstawiliśmy dwa podstawowe parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze oraz dlaczego warto kupować sprawdzone lampy renomowanych firm. Ich jakość bije na głowę tanie modele dostępne na portalach aukcyjnych, a dzięki możliwości finansowania na raty lub w leasingu, ich koszt można równomiernie rozłożyć. Więcej szczegółów znajdziecie pod podanym linkiem, a teraz czas na kolejne, istotne przy wyborze lampy aspekty.

Lampa lupa czyli powiększenie to podstawa!

Zabiegi kosmetyczne wymagają szczególnej precyzji – niezależnie od tego, czy przeprowadzasz zabieg oczyszczania twarzy czy robisz makijaż permanentny, podstawą do ich prawidłowego wykonania jest możliwość dokładnego przyjrzenia się poszczególnym partiom ciała. Z tego względu większość lamp kosmetycznych wyposażona jest w specjalistyczne, zintegrowane ze źródłem światła szkło powiększające, które umożliwia jeszcze lepszą widoczność.

Barwa światła ma znaczenie

Lampy kosmetyczne mogą różnić się między sobą także pod względem rodzaju emitowanego światła. Dlatego wybierając lampę zwróć uwagę, jakiej barwy daje światło. Z pewnością wiele z Was będzie zdania, że ciepłe, żółte światło tworzy świetny nastrój i pozwoli Twoim klientkom się odprężyć, jednak prawdę mówiąc, jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Udowodniono bowiem, że żółte i ciepłe światło znacznie gorzej odwzorowuje barwy oraz w niewystarczającym stopniu odwzorowuje szczegóły, a do tego sprzyja rozluźnieniu. I choć w przypadku klientek z pewnością jest to pożądane, to idziemy o zakład, że raczej nie chciałabyś zacząć ziewać podczas stylizacji rzęs czy nakładania preparatów z kwasem.

Światłem, które najlepiej odwzorowuje kolory oraz pozwala dostrzec wszystkie szczegóły jest światło o barwie neutralnej lub białej. Jest ono najbardziej zbliżone do naturalnego światła słonecznego, dzięki czemu sprzyja skupieniu i zwiększa efektywność pracy.

Lampy do zadań specjalnych

Pisząc o lampach kosmetycznych nie sposób pominąć lamp terapeutycznych, które coraz częściej wykorzystywane są w gabinetach kosmetycznych. Konstrukcja i budowa takiej lampy terapeutycznej zasadniczo nie różni się wiele od przedstawionych wyżej modeli, dlatego obowiązują je takie same standardy. Różnica polega przede wszystkim na rodzaju światła – ten typ lamp emituje  bowiem promieniowanie podczerwone, wnikające w głąb tkanek łagodząc ból, stany zapalne oraz zmniejszając napięcie. Tego typu lampy najczęściej wykorzystywane są jako wsparcie w zabiegach, które dla uzyskania maksymalnego efektu wymagają podgrzania fragmentu skóry.  Ceny lampy terapeutycznych na statywie zaczynają się już od 200 złotych, a ich całkowity koszt można rozłożyć na dogodne raty lub sfinansować w leasingu.  Jednym z najbardziej renomowanych producentów lamp emitujących światło podczerwone jest marka Sollux – ich produkty od lat wykorzystywane są zarówno w gabinetach fizjoterapeutycznych, jak i kosmetycznych.