Wczytuję dane...

Dobry pochłaniacz pyłu - czyli jaki?

Dobry pochłaniacz pyłu  - czyli jaki?

Zastanawialiście się kiedyś po co właściwie tak często piszemy o tym, że dobry pochłaniacz pyłu to absolutna konieczność w salonach manicure i pedicure? Nie bez powodu – pył paznokciowy generowany podczas pilnikowania, frezowania czy szlifowania paznokci może być niebezpieczny dla zdrowia i powodować szereg nieprzyjemnych schorzeń czy objawów. Stąd tak istotne jest stałe odprowadzanie go podczas wykonywanie zabiegów – w tym przypadku nie wystarczy jedynie uprzątnąć stanowiska po skończeniu manicure czy pedicure.

Sam pył, poza startą płytką paznokci zawiera bowiem nie tylko cząsteczki chemiczne z pozostałych stylizacji, ale także bakterie i grzyby jeśli płytka paznokcia jest nimi zainfekowana. Jaki z tego wniosek? Wdychanie pyłu paznokciowego to raczej kiepski pomysł. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik na temat tego, jakie parametry powinien posiadać dobry pochłaniacz pyłu, by niwelował ryzyko kontaktu z pyłem paznokciowym i zapewniał maksymalne bezpieczeństwo – Tobie i Twoim klientkom. Pamiętaj przy tym, że najlepsze pochłaniacze pyłu niezmiennie znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Wydajność i moc

Pochłaniacz pyłu musi być wydajny i cechować się dużą mocą, tak by skutecznie zbierać pył powstający podczas obróbki płytki paznokci. Moc urządzenia odgrywa tu kluczową rolę to ona w głównej mierze odpowiada za skuteczność odsysania. Im wyższa moc urządzenia, tym lepsze i szybsze zbieranie cząsteczek pyłu. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną urządzenia i porównać dostępne modele pod względem mocy silnika oraz przepływu powietrza.

Rozmiary

Nie jest tajemnicą, że przestrzeń dostępna w gabinecie kosmetycznym czy salonie manicure nierzadko jest ograniczona, dlatego dobry pochłaniacz pyłu poza odpowiednią mocą, powinien także charakteryzować się niewielkimi rozmiarami i mobilnością, tak byś bez problemu mogła go przenieść. Warto zatem wybrać model, który można z łatwością  umieścić na stole manicure, bez ryzyka, że nic więcej się na nim nie zmieści.

Filtracja

Jeden z najważniejszych aspektów pochłaniacza pyłu to jego wydajny system filtracji. Dobrej jakości filtry HEPA są w stanie zatrzymać nawet najmniejsze cząsteczki pyłu, zapewniając czyste powietrze w pomieszczeniu i niwelując ryzyko wdychania szkodliwego pyłu paznokciowego. Z tego względu warto inwestować wyłącznie w pochłaniacze pyłu wyposażone w filtry wielostopniowe, które można łatwo wymieniać i wyczyścić. Takie pochłaniacze znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Poziom hałasu

Salon manicure to nie tylko miejsce, w którym pielęgnuje się paznokcie, ale także takie w którym zawiązują się znajomości i toczą rozmowy – nierzadko na tematy wielkiej wagi. Warto zatem, by praca pochłaniacza pyłu była na tyle cicha by z jednej strony nie przeszkadzać w pracy Tobie i Twoim współpracownicom, z drugiej – umożliwić swobodną konwersację z klientką. Dlatego warto wybierać pochłaniacze pyłu o niskim poziomie hałasu. Przed zakupem warto sprawdzić specyfikację produktu pod kątem decybeli (dB) i wybrać ten, który charakteryzuje się niskim poziomem hałasu.

Koszt i jakość

Cena pochłaniacza pyłu może różnić się w zależności od marki, modelu i funkcji. Chociaż warto inwestować w urządzenie wyższej jakości, ważne jest również, aby znaleźć pochłaniacz, który oferuje dobrą wartość w stosunku do ceny. Często droższe modele oferują lepszą wydajność i trwałość – w tej kwestii nie warto iść na kompromis. Pamiętaj także, że w FineFactory sfinansujesz koszt zakupu profesjonalnego pochłaniacza pyłu w leasingu lub ratach.

Łatwość obsługi i czyszczenia

Pochłaniacz pyłu powinien być także łatwy w obsłudze, z intuicyjnymi ustawieniami i prostą konserwacją. Filtry powinny być łatwo dostępne do wymiany lub czyszczenia. Wiele nowoczesnych modeli posiada wskaźniki, które informują użytkownika o konieczności wymiany lub czyszczenia filtra, co jest bardzo pomocne w utrzymaniu urządzenia w optymalnym stanie i sprawi, że urządzenie będzie Ci służyło przez długie lata.