Czy warto mieć urządzenie do mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym? Cz.I
Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej cenionych zabiegów kosmetologicznych, który ceniony jest przede wszystkim ze względu na swoją wyjątkową skuteczność i niewielką inwazyjność. Jego główną zaletą jest przede wszystkim fakt, że doskonale poprawia kondycję i wygląd skóry, niwelując drobne zmarszczki, przebarwienia i ujednolicając koloryt. Nic więc dziwnego, że coraz więcej salonów kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie mikrodermabrazji do swojej oferty – dlatego dziś przyjrzymy się bliżej temu zabiegowi i sprawdzimy, czy warto mieć urządzenie do mikrodermabrazji w swoim salonie. Pamiętaj także, że zarówno sprzęt do mikrodermabrazji, jak i wielofunkcyjne urządzenia kosmetyczne z funkcją mikrodermabrazji znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.
Czym jest mikrodermabrazja?
Na początek warto wyjaśnić czym w istocie jest mikrodermabrazja. Według definicji to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Proces ten jest prowadzony za pomocą drobnych kryształków (w mikrodermabrazji kryształowej) lub diamentowej końcówki (w mikrodermabrazji diamentowej). Głównym celem zabiegu jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry, które prowadzą do poprawy jej struktury i kolorytu. Mikrodermabrazja redukuje drobne zmarszczki, blizny, przebarwienia, a także widocznie zmniejsza rozszerzone pory.
Najważniejszym jednak efektem zabiegu jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny - kluczowych białek odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność skóry. W efekcie, skóra staje się bardziej elastyczna, młodsza i zdrowsza.
Jakie urządzenie do mikrodermabrazji wybrać?
Wybór odpowiedniego urządzenia do mikrodermabrazji jest zdecydowanie najważniejszym elementem dobrze przeprowadzonego i bezpieczeństwa zabiegu. Warto wiedzieć, że istnieją dwie główne techniki mikrodermabrazji: kryształowa i diamentowa - każda z nich wymaga specjalistycznego, dopasowanego do specyfiki zabiegu sprzętu.
Mikrodermabrazja kryształowa - polega na zastosowaniu strumienia drobnych kryształków, które dosłownie "ścierają" naskórek. Profesjonalne urządzenia do mikrodermabrazji kryształowej powinny być wyposażone w system, który umożliwia kontrolowanie siły strumienia kryształków. Ponadto, powinny one zapewniać efektywne odsysanie złuszczonych komórek skóry i kryształków – to kluczowy element wpływający na higienę zabiegu i minimalizujące ryzyko podrażnień. Ta "mokra" metoda uważana jest za mocniejszą i jest często wykorzystywana do głębszych zmarszczek i blizn. Mimo wysokiej skuteczności, metoda ta może intensywniej złuszcza skórę, dlatego po zabiegu wymaga ona dłuższego czasu regeneracji.
Mikrodermabrazja diamentowa polega z kolei na wykorzystaniu specjalnych końcówek pokrytych drobinkami do delikatnego, mechanicznego ścierania naskórka. W przypadku tego typu urządzeń, kluczowe jest posiadanie różnych wielkości i gradacji twardości końcówek. Dzięki posiadaniu różnych końcówek do mikrodermabrazji z łatwością dopasujesz intensywność zabiegu do indywidualnych potrzeb każdego klienta, biorąc pod uwagę typ i stan jego skóry.
Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest suchą metodę – ze względu na to, że jest delikatniejsza dla skóry. W związku z tym dermabrazja diamentowa jest często polecana osobą z wrażliwą skórą. Ponadto, zabieg ten umożliwia lepszą kontrolę intensywności, dzięki czemu łatwiej dopasować ją do potrzeb konkretnego klienta. W FineFactory znajdziesz urządzenia do mikrodermabrazji kryształowej oraz mikrodermabrazji diamentowej, których koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.