Wczytuję dane...

Lampy do hybryd UV i LED – czym się różnią?

Lampy do hybryd UV i LED – czym się różnią?

Utwardzanie to konieczny element manicure hybrydowego, bez którego cała ta zabawa nie miałaby sensu. To właśnie odpowiednie utwardzenie sprawia, że lakier jest trwały i odporny na odpryśnięcia i zarysowania. Wynika to bezpośrednio z właściwości lakierów hybrydowych, które nie wysychają podczas kontaktu z powietrzem, a wtedy gdy są poddane promieniowaniu UV lub LED. Pod ich wpływem w strukturze lakieru zachodzi polimeryzacja, czyli zmiana lakieru ze stanu płynnego w stały. Żeby mogło do niej dojść, potrzebny jest aktywator, czyli wspomniane już promieniowanie UV lub LED, emitowane przez dobrą lampę do manicure.

Dobra lampa do hybrydy, czyli jaka?

Dobra lampa do hybryd to taka, która porządnie utwardzi Twoje paznokcie, a przy tym będzie całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Wbrew pozorom nie musi kosztować majątku – dobrej jakości urządzenia możesz znaleźć już od 200 zł. Na rynku dostępne są także lampy do hybryd kosztujące niewiele ponad 30 zł, jednak powiedzmy to sobie szczerze – ich jakość jest naprawdę słaba. Dlatego warto zapłacić nieco więcej i zainwestować w lampę UV lub LED z prawdziwego zdarzenia, zwłaszcza, że ich zakup możesz sfinansować na raty lub w leasingu. Podstawowa różnica pomiędzy oboma typami lamp do manicure polega przede wszystkim na rodzaju emitowanego przez nie światła. Lampy UV emitują bowiem światło ultrafioletowe, podczas gdy lampy LED – widzialne światło diodowe.

Lampy UV

To rodzaj lamp, który pojawił się na rynku jako pierwszy i długo nie miał godnego następcy. Ten typ nadaje się zarówno do utwardzania hybryd, jak i żeli dlatego wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych na rynku. Większość lamp UV to lampy w formie tunelu lub mostka, w którego  spodniej stronie znajdują się lampy emitujące promieniowanie UV. Na rynku znaleźć można lampy UV o różnej mocy – od 9W do 36W, z czego to właśnie ostatni typ jest najbardziej popularny. Lampy UV 36W najczęściej wyposażone są w 4 żarówki o mocy 9W, co sprawia, że czas utwardzania lakieru wynosi 120s. Ich największą zaletą są niewielkie rozmiary, dodatkowe sensory i timery oraz relatywnie niski koszt, który dodatkowo możesz zminimalizować decydując się na zakup lampy UV w leasingu lub na raty.

Lampy LED

Ten typ lamp do manicure hybrydowego jest nieco droższy od lamp UV (choć wciąż możesz rozłożyć ten zakup na raty lub wziąć go w leasing!), jednak oferuje także znacznie krótszy czas naświetlania jednego paznokcia – wynosi on bowiem około 30s. Lampy LED wyposażone są w wysokowydajne i energooszczędne diody, które charakteryzują się także długą żywotnością – ryzyko, że ulegną przepaleniu jest bliskie zera. Dodatkowym atutem lamp LED jest także to, że emitowane przez nie światło nie wytwarza żadnego ciepła, co znacznie podnosi komfort robienia manicure.

Decydując się na zakup lampy LED warto zdecydować się na model o mocy 36W i więcej. Takie parametry pozwolą skrócić czas naświetlania do minimum bez obniżenia jakości utwardzenia. Warto także zwrócić uwagę na to, by lampa była wyposażona w panele boczne i tylne – dzięki temu lakier będzie perfekcyjnie utwardzony z każdej strony.

Zamów kontakt
Napisz do nas
*pola obowiązkowe