Wczytuję dane...

Dlaczego pochłaniacz pyłu w gabinecie manicure i podologicznym to konieczność? Cz.I

Dlaczego pochłaniacz pyłu w gabinecie manicure i podologicznym to konieczność? Cz.I

Frezowanie, piłowanie, ściąganie akrylu i żelu  – większość zabiegów przygotowujących paznokcie do stylizacji wiąże się z powstawaniem pyłów. Pyły te, zawierające drobinki naskórka, paznokci oraz pozostałości kosmetyków a także patogeny, takie jak wirusy, bakterie i grzyby. Wszystko to, bez odpowiedniego pochłaniacza pyłów unosi się swobodnie w powietrzu i jest aspirowane do płuc manicurzystki i może powodować szereg poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak alergie, astma czy pylica. Co ważne, drobinki powstałe podczas pracy są praktycznie niewidoczne gołym okiem – wystarczy jednak przejechać dłonią po blacie, by zobaczyć jak dużo go w istocie jest. I żeby nie być gołosłownym – szacuje się, że niezabezpieczona (za pomocą pochłaniacza i/lub maseczki higienicznej) manikurzystka może w ciągu roku zaaspirować do płuc nawet 4 kilogramy pyłu paznokciowego. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ograniczenie lub wyeliminowanie ryzyka związanego z przebywaniem w zapylonym pomieszczeniu – wystarczy profesjonalny pochłaniacz pyłu, który w prosty sposób rozprawi się przed fruwającymi w powietrzu drobinkami. Wszystko, czego potrzebujesz, by Twoja praca była bezpieczniejsza znajdziesz oraz sfinansujesz w leasingu lub na raty w naszym sklepie.

Rodzaje pochłaniaczy dostępnych na rynku

W sklepach z asortymentem kosmetycznym znaleźć można szereg skutecznych rozwiązań, dzięki którym praca manicurzystki będzie znacznie bardziej bezpieczna i komfortowa. Niemal wszystkie działają na podobnej zasadzie – wciągają drobinki pyłu paznokciowego bezpośrednio w trakcie jego powstawania. Jednymi z najchętniej wybieranych modeli są te, ustawiane bezpośrednio na biurku manicurzystki. Specjalnie zaprojektowany kształt sprawia, że pełnią jednocześnie funkcję poduszki do manicure/lub pedicure, a paznokcie znajdują się bezpośrednio nad wlotem pochłaniacza. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest maksymalna oszczędność miejsca, niski koszt zakupu i eksploatacji (który dodatkowo możesz sfinansować w leasingu lub na raty) oraz estetyczny wygląd. Należy jednak pamiętać o konieczności częstej wymiany filtrów, worków oraz regularnym czyszczeniu śmigieł wentylatora.

Kolejną, równie popularną opcją są pochłaniacze powietrza wbudowane w blat stolika do manicure. Ten typ pochłaniaczy znaleźć można jako element pełnego stanowiska lub jako samodzielny sprzęt do zabudowy. Ten typ pochłaniacza w zasadzie nie różni się pod względem funkcjonalności od modelu stacjonarnego – pozwala jednak zaoszczędzić cenne miejsce. Tu również koszt zakupu i eksploatacji jest stosunkowo niski, podobnie jednak jak w pochłaniaczu stacjonarnym, należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów, worków oraz czyszczeniu wentylatora. 

Oba wspomniane już pochłaniacze pyłu możesz także uzupełnić, za pomocą dodatkowego pochłaniacza z lampą – to sprytne urządzenie, które z jednej strony oświetla stanowisko pracy, z drugiej zaś dodatkowo zasysa powstający w tym czasie pył. Minusem jest jednak jego niska wydajność, dlatego doskonale sprawdzi się jako pochłaniacz pomocniczy. Plusem z kolej niska cena, wszechstronność oraz fakt, że sfinansujesz je w leasingu lub na raty na finefactory.pl