Wczytuję dane...

Kupujemy fotel fryzjerski – na co koniecznie zwrócić uwagę?

Kupujemy fotel fryzjerski – na co koniecznie zwrócić uwagę?

Fotel fryzjerski to bez wątpienia najważniejszy element wyposażenia salonu fryzjerskiego. To na nim Twój klient spędza większość czasu i to on w głównej mierze odpowiada za komfort Twojej pracy. Dlatego wyboru odpowiedniego modelu warto się odpowiednio przygotować, bowiem dobry fotel fryzjerski musi być nie tylko nieprzyzwoicie wygody, ale także wyjątkowo funkcjonalny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się między sobą nie tylko estetyką, ale także ceną – dlatego wybór idealnego modelu nie jest prosty. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które ułatwią Ci znalezienie doskonałego fotela fryzjerskiego – pamiętaj także, że jeśli jego cena przewyższa Twoje aktualne możliwości, zawsze możesz sfinansować go w leasingu lub na raty.

Wielkość fotela fryzjerskiego

To kwestia, z którą nie warto polemizować – wielkość fotela jest ściśle uzależniona od metrażu salonu fryzjerskiego. To jeden z tych elementów, który znacząco wpływa na ergonomię Twojej pracy, warto zatem, by umożliwiał swobodny dostęp do klienta z każdej strony. Masywne i duże fotele fryzjerskie mogą niepotrzebnie przytłoczyć i zagracić przestrzeń. Istotna jest także podstawa fotela, od której w głównej mierze zależy jego stabilność. Warto by była stosunkowo duża i miała kształt dysku lub kwadratu, co uniemożliwi fotelowi chybotanie się na boki.

Wielkość fotela nierozerwalnie wiąże się z wagą – tu także warto być czujnym, bowiem uważa się, że aby fotel był łatwy w manewrowaniu jego masa nie powinna przekraczać 10 kilogramów.

  1. Regulacja

To zdecydowanie najważniejszy aspekt dobrego fotela fryzjerskiego. Wszechstronna regulacja to podstawa, którą szybko docenisz – umożliwia bowiem dopasowanie wysokości fotela zarówno do wzrostu klienta, jak i fryzjera oraz w efekcie – znacznie bardziej ergonomiczną pracę. Fotel fryzjerski powinien być wyposażony w dobrej jakości pompę, która w szybki i prosty sposób umożliwi Ci dopasowanie wysokości fotela w zależności od potrzeb. Dostępne na rynku fotele fryzjerskie wyposażone są zwykle w dwa typy pomp: hydrauliczne oraz gazowe. Modele z pompą hydrauliczną są droższe, jednak umożliwiają dopasowanie wysokości fotela także wtedy, gdy klient na nich siedzi. W przypadku foteli z pompą gazową, chcąc wyregulować wysokość będziesz zmuszony każdorazowo prosić klienta o zejście.

Kolejnym aspektem jest możliwość obracania fotela fryzjerskiego o 360° oraz zatrzymania go w dowolnym punkcie przy użyciu blokady. Fotel wyposażony w te funkcje pozwoli precyzyjnie dopasować najdogodniejszą pozycję – zarówno Tobie, jak i Twoim współpracownikom.

  1. Wyprofilowane oparcie i szerokie podłokietniki.

Nie jest tajemnicą, że klienci traktują wizytę u fryzjera nie tylko jako sposób na ujarzmienie swojej fryzury, ale także jako formę relaksu i odpoczynku. Dlatego fotel fryzjerski powinien być wyposażony w ergonomiczne, wyprofilowane siedzisko, które zapewni Twojemu klientowi maksymalnie komfort, niezależnie od tego, jak wiele czasu na nim spędzi. Pamiętaj także, że czas poszczególnych zabiegów jest zróżnicowany – niektóre z nich mogą trwać nawet kilka godzin. Idealny fotel fryzjerski to taki, który umożliwia wygodne siedzenie bez bólu pleców nawet przez dłuższy czas.

Równie ważne są podłokietniki, będące jednocześnie często pomijanym elementem foteli fryzjerskich. Tymczasem to one odpowiadają za stabilne podtrzymanie ramion, szyi oraz barków oraz przyjęcie przez klienta wygodnej i komfortowej pozycji.

  1. Jakość wykonania

Nawet najwygodniejszy fotel nie będzie spełniał swojej funkcji jeśli będzie brzydki, słabej jakości oraz niedopasowany do wnętrza salonu. Fotel fryzjerski to mebel na którym nie warto oszczędzać - warto zatem kupować je w sprawdzonych sklepach internetowych dających gwarancję jakości   oraz oferujących finansowanie mebli fryzjerskich na raty lub w leasingu.

Fotele fryzjerskie powinny być wykonane z wysokogatunkowych surowców, które będą odporne na uszkodzenia, zabrudzenia oraz dezynfekcję, a przy tym będą się doskonale prezentować. Zwróć uwagę na wykończenie, bowiem to tutaj najczęściej widać jakość fotela – przeszycia powinny być równe, zakończenia precyzyjnie obszyte a poszczególne detale starannie wykonane. -