Frezarka podologiczna – na co zwracać uwagę przy wyborze?
O tym, jak ważnym elementem wyposażenia gabinetu podologicznego jest frezarka, nie trzeba nikogo przekonywać. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zakres schorzeń i dolegliwości, z którymi na co dzień musi mierzyć się pomolog, zaczynając od regeneracji popękanych pięt, usuwaniu nagniotków, odcisków i zrogowaceń, na walce z grzybicą, odbudowie paznokci i leczeniu powikłań stopy cukrzycowej kończąc. Profesjonalna, odpowiednio dopasowana do potrzeb i rodzaju zabiegów frezarka podologiczna pozwoli znacząco przyspieszyć opracowywanie zmian skórnych i sprawi, że Twoja praca będzie znacznie bardziej komfortowa. Ze względu na mnogość dostępnych na rynku frezarek, różniących się pomiędzy sobą nie tylko rozmiarem, parametrami, ale także ceną, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych cech dobrej frezarki podologicznej. Pamiętajcie również, że zarówno samą frezarkę, jak i inne elementy wyposażenia gabinetu podologicznego znajdziecie w FineFactory i sfinansujecie w leasingu lub na raty.
Parametry dobrej frezarki podologicznej, czyli co warto wiedzieć przed zakupem
Dobra frezarka podologiczna to taka, która pozwala nie tylko szybko i sprawnie opracować konkretna część stopy, ale także jest wygodna w użytkowaniu i cicha. Nie bez znaczenia jest także moc silnika, obecność pochłaniacza czy dodatkowe akcesoria – innymi słowy, jest tego trochę. Dlatego poniżej znajdziecie pełną listę istotnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze frezarki podologicznej.
Moc silnika i prędkość obrotowa
Moc silnika i prędkość obrotowa to dwa, niezwykle istotne parametry, które wpływają na jakość i precyzję pracy frezarki. Dobra frezarka podologiczna, która sprawdzi się podczas większości różnorodnych zabiegów powinna charakteryzować się mocą nie mniejszą, niż 40 W i prędkością na poziomie 30 000 obrotów na minutę.
Regulacja obrotów
Regulacja obrotów umożliwia dostosowanie prędkości pracy frezarki do rodzaju i typu zabiegu oraz indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu parametrowi możesz płynnie zmniejszać i zwiększać prędkość obrotów i dopasowywać pracę frezarki do aktualnie wykonywanego zabiegu.
Ergonomia
Ergonomia odgrywa ważną rolę w komforcie pracy podologa. Wybierając frezarkę, warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję, wymiary i wagę. Rękojeść powinna być wygodna, lekka i dobrze wyważona, aby zapewnić komfort podczas długotrwałej pracy.
Pochłąniacz pyłu
Efektywny system ssący to jeden z najważniejszych elementów dobrej frezarki podologicznej. Pozwala nie tylko utrzymać czystość i higieny w miejscu pracy, ale także zapobiega wdychaniu pyłu i drobnych cząsteczek powstających w wyniku frezowania – o ich szkodliwym wpływie na zdrowie pisaliśmy już zresztą w poprzednich wpisach na naszym blogu. Wybierając frezarkę podologiczną zwróć uwagę na to, czy urządzenie wyposażone jest we wbudowany pochłaniacz, a jeśli nie – czy ma możliwość podłączenia pochłaniacza zewnętrznego.
Wyposażenie dodatkowe
Wybierając frezarkę podologiczną, warto zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, które może ułatwić pracę i zwiększyć efektywność zabiegów. Przykładem takiego wyposażenia może być system wymiany końcówek frezujących, pedał nożny do sterowania urządzeniem czy oświetlenie LED.
Jakość wykonania i serwis
Wysoka jakość wykonania frezarki podologicznej jest gwarancją jej niezawodnego działania przed długi czas. Warto wybierać produkty renomowanych producentów, którzy w produkcji swoich urządzeń wykorzystują wysokiej jakości podzespoły i wysokogatunkowe surowce. Najlepszych producentów i najlepsze frezarki podologiczne znajdziesz w FineFactory.pl i sfinansujesz w leasingu i na raty.