Wczytuję dane...

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – szybka instrukcja krok po kroku cz.II

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – szybka instrukcja krok po kroku cz.II

Salony kosmetyczne i manicure wciąż pozostają zamknięte i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić, dlatego umiejętność samodzielnego nałożenie hybrydy to przydatna. Wbrew pozorom to nie takie trudne – w poprzednim wpisie, który znajdziecie TU opisywaliśmy jak krok po kroku przygotować płytkę paznokcia do malowania oraz jakie przyrządy mogą Wam ułatwić całe przedsięwzięcie. Żeby wykonać hybrydę w domu nie potrzebujesz ich wielu  - wystarczy dobra frezarka do manicure, lampa UV lub LED oraz lakiery hybrydowe – wszystko to możesz sfinansować na raty lub w leasingu. W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam jak zakończyć malowanie oraz jak bezpiecznie ściągać hybrydę oraz jakich błędów nie popełniać, by Wasz manicure był trwały i perfekcyjny, a paznokcie piękne i zadbane.

  1. Warstwy lakieru i wykończenie

Nakładając lakier hybrydowy warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwsza z nich dotyczy warstw – by manicure był  naprawdę trwały i dobrze zrobiony, warstwy powinny być maksymalnie cienkie. Jednocześnie minimalna ilość warstw jakie powinno nałożyć się na paznokcie to 2 – w zależności od koloru i typu lakieru możesz nałożyć ich jednak więcej dla uzyskania optymalnego krycia. Pamiętaj także, by utrwalić każdą poszczególną warstwę w lampie do manicuru.

Po uzyskaniu pożądanego krycia należy nałożyć na paznokcie warstwę zabezpieczającą top coat, czyli lakier nawierzchniowy, który przedłuża trwałość manicure. Również tę warstwę należy utwardzać w lampie do manicure przez około 120 sekund.

Od perfekcyjnego manicure dzieli Cię już tylko krok – ostatnim co powinnaś zrobić jest przemycie paznokci wacikiem nasączonym cleanerem - pozwala on pozbyć się specyficznej, klejącej warstwy dyspersyjnej. I już! Twój domowy, hybrydowy manicure gotowy!

  1. Ściąganie hybrydy – łatwiejsze, niż myślisz.

Ściąganie lakieru hybrydowego jest jednym z ważniejszych etapów całego manicure. Nieumiejętnie wykonany może osłabić i zniszczyć płytkę paznokcia, dlatego wiele kobiet decyduje się na zdjęcie lakieru u kosmetyczki. Jednak wbrew temu co powszechnie się sądzi, cały proces nie jest taki trudny – bez problemu zrobisz to sama w domu. Przyda Ci się frezarka do manicure, zestaw pilników, kopytko ceramiczne, waciki oraz specjalny zmywacz do lakierów hybrydowych lub remover. Pierwszym etapem jest zmatowienie i starcie warstwy zabezpieczającej lakier – w tym celu możesz użyć zarówno pilnika, jak i frezarki. Na tym etapie należy zwrócić uwagę na to, by zetrzeć jedynie wierzchnią warstwę i nie uszkodzić delikatnej płytki paznokcia. Kolejnym krokiem jest nasączenie wacika removerem lub preparatem do usuwania lakierów hybrydowych i przyłożenie ich ciasno do płytki paznokcia oraz owinięcie całości folią aluminiową. Reszta robi się sama – zmywacz rozmiękcza lakier, który po kilku minutach robi się miękki i zaczyna odchodzić płatami. Pozostałości należy usunąć za pomocą wspomnianego na początku kowadełka – warto to robić z wyczuciem, by nie osłabić płytki paznokcia. Choć cała procedura wydaje się skomplikowana, w rzeczywistości nie ma w tym nic trudnego. Zarówno proces nakładanie, jak i ściąganie lakieru hybrydowego możesz uprościć jeszcze bardziej decydując się na zakup np. frezarki. Cena urządzeń do manicure domowego nie jest wygórowana, a ich koszt bardzo szybko się zwraca, szczególnie jeśli do tej pory odwiedzałaś manicurzystkę kilka razy w miesiącu. Jeśli zależy Ci na tym, by jeszcze bardziej zminimalizować koszty zakupu frezarki do manicure, lampy UV lub LED lub wszystkich niezbędnych produktów – przemyśl sfinansowanie ich na raty lub w leasingu.