Wczytuję dane...

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – szybka instrukcja krok po kroku cz.I

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu – szybka instrukcja krok po kroku cz.I

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że obecna sytuacja w kraju i na świecie nie nastraja optymistycznie – przymusowa izolacja, zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej przyczyny i zamknięcie większości firm usługowych to spory problem, który poważnie odbija się na jakości życia. Dlatego dbanie o siebie w tym szczególnym czasie to nie fanaberia, a sposób na to, by zachować pozory normalności i zachować dobre samopoczucie. Dlatego jeśli dotychczas byłaś stałą klientką salonów kosmetycznych i nie wyobrażasz sobie rezygnacji z manicure hybrydowego, mamy dobrą wiadomość – wcale nie musisz! Dzięki naszym wskazówkom bezpiecznie wykonasz hybrydę w domu – wbrew pozorom to wcale nie takie trudne!

Główną zaletą hybryd jest fakt, że taki manicure utrzymuje się znacznie dłużej, niż wykonany tradycyjnymi lakierami, jest odporny na odpryśnięcia i matowienie oraz działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie dzięki łatwości wykonania bez problemu możesz wykonać go sama w domu – jedyne czego potrzebujesz to kilka podstawowych akcesoriów. Z tego względu coraz więcej kobiet decyduje się na zakup lamp UV, lamp LED czy frezarek i próbuje swoich sił w domowej stylizacji paznokci. Co ciekawe, koszt inwestycji w te przyrządy bardzo szybko się zwraca, zwłaszcza jeśli regularnie wykonywałaś manicure w salonie kosmetycznym. Jeszcze bardziej zaoszczędzisz, jeśli zdecydujesz się wziąć lampę UV, frezarkę do manicure i wszystkie niezbędne przyrządy na dogodne raty lub w leasingu – dzięki czemu jednorazowy koszt zakupu będzie mniej odczuwalny dla Twojego portfela. Tymczasem, przed Wami obiecane wskazówki – sprawdź jak niewiele potrzeba, by wykonać hybrydę w domu!

  1. Przygotowanie płytki paznokcia

Pierwszym etapem manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia – przede wszystkim zmatowić jego powierzchnię, usunąć skórki oraz nadać odpowiedni kształt. Do wykonania tego etapu możesz wykorzystać bloki polerskie, szklane pilniczki lub specjalistyczne płyny do skórek i kopytka lub zainwestować we wszechstronne urządzenie, jakim jest frezarka kosmetyczna. Pamiętaj także, że frezarka przyda Ci się nie tylko na tym etapie wykonywania manicure hybrydowego, ale także na kolejnych - to wszechstronne urządzenie, które w dobrych sklepach z asortymentem kosmetycznym możesz kupić już od 100 zł lub rozłożyć finansowanie na dogodne raty.

Po zmatowieniu płytki, nadaniu jej odpowiedniego kształtu i usunięciu skórek pora na odtłuszczenie paznokcia za pomocą cleanera – pozwoli on przy okazji pozbyć się pozostałości spiłowanych paznokci, a także przygotuje je na nałożenie lakieru hybrydowego. Istotne jest jednak, by do przemywania paznokci używać specjalnych wacików bezpyłowych. Wszystkie niezbędne akcesoria do manicure znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.

 

  1. Nakładanie lakieru hybrydowego

Zanim zaczniesz malować paznokieć kolorowym lakierem, musisz pomalować go specjalistyczną bazą do lakierów hybrydowych  - ten produkt poprawia przyczepność lakieru hybrydowego przedłużając jego trwałość oraz chroni płytkę paznokcia przed nieestetycznymi przebarwieniami. Pomalowany paznokieć należy utwardzić w lampie UV lub lampie LED przez czas wskazany przez producenta. W przypadku pierwszego typu lampy do utwardzenia bazy wystarczy zwykle 1 minuta, w lampach LED – 10 sekund.

Po nałożeniu bazy czas na najlepsze – nakładanie lakieru hybrydowego w wybranym kolorze. Warto pamiętać, by warstwa położonego lakieru była jak najcieńsza, bowiem ma to znaczący wpływ na trwałość hybrydy. Jednocześnie nie zapomnij o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia lakierem – dzięki temu manicure hybrydowy będzie trwalszy, a płytka paznokcia odporna na rozdwajanie.