Wczytuję dane...

Gumy do ćwiczeń – mały przyrząd o wielkich możliwościach

Gumy do ćwiczeń – mały przyrząd o wielkich możliwościach

Szukasz sposobu na urozmaicenie codziennych ćwiczeń? A może zależy Ci na urządzeniu, które pomimo niewielkich rozmiarów umożliwi Ci przeprowadzenie kompleksowego treningu całego ciała? Być może także potrzebujesz przyrządu, który zabierzesz ze sobą na wyjazd służbowy, wakacje i wszędzie tam, gdzie poniosą Cie oczy? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK, nie musisz już szukać dalej. Mamy dla Ciebie rozwiązanie skrojone na miarę Twoich oczekiwań – lekkie, przenośne i wszechstronne. A co więcej, zarówno ten, jak i inne przyrządy do ćwiczeń sfinansujesz w naszym sklepie w leasingu lub na raty. Gumy do ćwiczeń – to w nich tkwi sekret wszechstronnego treningu w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Dlatego jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się do czego służą i po co są komu potrzebne, poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dzięki którym przekonasz się, że gumy do ćwiczeń to genialny wynalazek, za pomocą którego możesz osiągnąć doskonałe efekty.

Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel treningowy, gumy do ćwiczeń są na tyle wszechstronnym przyrządem, że z pewnością Ci w tym pomogą. To funkcjonalne, wygodne i niedrogie urządzenie, dzięki któremu nie tylko wzmocnisz mięśnie, ale także spalisz zbędną tkankę tłuszczową oraz poprawisz swoją mobilność. Ważnym aspektem gum treningowych jest także fakt, że bez problemu możesz je zwinąć do kompaktowych rozmiarów i zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Gumy do ćwiczeń – co to jest i w jakich dziedzinach się sprawdza?

Gumy do ćwiczeń to stosunkowo duża grupa wszelkiego rodzaju taśm elastycznych, powerbandów czy mini bandów, których podstawowym zadaniem jest zwiększenie oporu podczas wykonywania ćwiczeń. Tylko tyle i aż tyle. Charakterystyka poszczególnych modeli różni się w przypadku każdego rodzaju, jednak wszystkie łączy jedna rzecz – właściwie wykorzystane, pozwolą Ci znacznie poprawić w formę w bardzo krótkim czasie. Mimo, że są powszechnie używane dopiero od kilku lat, wszechstronność ich zastosowania sprawia, że coraz więcej osób się do nich przekonuje. Wciąż są jednak niedoceniane i nierzadko pomijane w codziennym trenigu, przegrywając w przedbiegach z tradycyjnymi przyrządami. A szkoda, bo ich właściwie używanie pozwala osiągnąć naprawdę spektakularne efekty.

Najczęściej gumy do ćwiczeń nazywane są gumami oporowymi z jednej, prostej przyczyny – generują opór, który wykorzystywany jest w treningu, zwłaszcza takim, który ukierunkowany jest na wzmocnienie siły. Dzięki swoim właściwościom, guma zapewnia dodatkowy opór i w efekcie zmusza ciało do jeszcze większego wysiłku, a to w krótkim czasie prowadzi do wzmocnienia siły. Gumę oporową można wykorzystać zarówno jako samodzielny sprzęt, jak i dodatek do hantli, sztang lub wolnych ciężarów – pamiętaj o tym, że ich koszt także sfinansujesz w leasingu lub na raty. Analogicznie, gumy oporowe równie dobrze sprawdzą się także, jako sprzęt odciążający, zwłaszcza w przypadku ćwiczeń, które są zbyt wymagające dla początkującej osoby np. podciągnięcia na drążku.

Gumy do ćwiczeń wykorzystywane są także w treningu ukierunkowanym na przyrost masy mięśniowej, czyli z wykorzystaniem sztang czy kettlebelli. Częstymi następstwami ćwiczenia z wolnymi ciężarami są jednak obciążenia mięśni i stawów, przez co wzrasta ryzyko kontuzji. Dzięki zastosowaniu gum do ćwiczeń w treningu na przyrost masy mięśniowej, w znacznym stopniu można zniwelować przeciążenie mięśni i stawów, jednocześnie zachowując pełną efektywność ćwiczeń.

Gumy do ćwiczeń to także świetny sposób na zwiększenie mobilności i elastyczności mięśni i stawów, które doskonale sprawdzą się, jako element usprawniający rozgrzewkę i rozciąganie. Dzięki swoim właściwościom zwiększają zakres ruchu, nieosiągalny w normalnych warunkach. Do tego są całkowicie bezpieczne i dają pełną kontrolę nad rozciągnięciem w przybranej pozycji.

Długość i rodzaj gumy do ćwiczeń należy wybrać pod względem wykonywanych ćwiczeń lub trenowanej dyscypliny. Niektóre z nich, jak minibandy, są stosunkowo krótkie i najlepiej sprawdzą się w treningu sportowym i fitnessie oraz podczas ćwiczeń na mięśnie  ramion i barków. Inne, w tym powerbandy będą doskonałe jako dodatek lub samodzielny przyrząd przede wszystkim w treningu siłowym. Z kolei gumy tubingowe, dzięki wygodnym uchwytom doskonale sprawdzą się jako dodatek do ćwiczeń wymagających kontrolowanego chwytu jak np. przyciąganie ciężarów czy uginanie ramion, a także podczas treningu cross fit.