Pielęgnica do włosów – wszystko, co warto o niej wiedzieć cz.II
Pielęgnica do włosów to urządzenie, którego pojawienie się na rynku spowodowało prawdziwą rewolucję. Jej popularność stale rośnie i w zasadzie trudno się dziwić – wykorzystuje bowiem technologie zaczerpnięte z salonów kosmetycznych i fryzjerskich, pozwalając na przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów w zaciszu własnego domu. Pielęgnice wyróżniają się także stosunkowo niską ceną, łatwą i intuicyjną obsługą oraz pozwalają uzyskać spektakularne i szybkie efekty. Przede wszystkim jednak – w długofalowej perspektywie pozwalają na znaczą poprawę kondycji włosów. W poprzednim tekście dotyczącym pielęgnic pisaliśmy o tym czym właściwie jest to urządzenie i co odróżnia je od prostownicy – jeśli chcielibyście dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, pod TYM LINKIEM znajdziecie wszystkie informacje. Dziś przechodzimy do konkretów – pokażemy Wam na czym dokładnie polega działanie pielęgnicy i jakich dokładnie efektów możesz się po jej użyciu spodziewać.
Działanie pielęgnicy do włosów krok po kroku
W poprzednim wpisie wspomnieliśmy, że pielęgnica pozwala wniknąć zawartym w kosmetykach składnikom aktywnym w głębokie partie włosów i tym samym – znacznie lepiej je odżywić. Aby zrozumieć ten proces warto wiedzieć, że zewnętrzną warstwę włosów stanowi łuska, czyli zachodzące na siebie komórki zbudowane z keratyny, których zadaniem jest osłona łodygi włosa. Domknięte lub uszkodzone łuski włosa nie chronią należycie łodygi przed utratą wody oraz innymi szkodliwymi czynnikami, takimi jak promieniowanie UV czy uszkodzenia mechaniczne. Im bardziej rozchylone łuski włosa, tym większa porowatość, a co za tym idzie – puszenie się, szorstkość i suchość czupryny. Analogicznie – im łuski lepiej przylegają do łodygi, tym bardziej lśniące, i bardziej nawilżone są włosy. Nie zmienia to jednak faktu, że łuski potrafią skutecznie utrudnić wnikanie składników odżywczych z kosmetyków, sprawiając, że jedynie niewielka ich część dostaje się do wnętrza włosa.
Pielęgnica do włosów działa dwutorowo: wykorzystując działanie ultradźwięki oraz światło podczerwone. Działanie ultradźwięków pozwala na rozbicie substancji aktywnych na dużo mniejsze cząsteczki, co pozwala na przeniknięcie przez struktury łuski włosa, dogłębnie go odżywiając.
Drugą technologią wykorzystywaną w pielęgnicach do włosów jest światło podczerwone, którego dobroczynne właściwości od lat wykorzystywane są w medycynie. Pielęgnica emituje światło o częstotliwości 68000 hz i długości 680 nm, co pozwala nie tylko zregenerować uszkodzone struktury włosa i zmobilizować je do zwiększonej produkcji aminokwasów, ale także – poprawić ukrwienie skóry głowy, odżywić cebulki i pobudzić je do szybszego wzrostu. Dwufazowe działanie pielęgnicy pozwala także domknąć łuski włosa sprawiając, że włosy wolniej tracą wodę, a składniki odżywcze mają szansę zadziałać u podstaw. Wszystko to przekłada się na jedno: piękne, zadbane i lśniące włosy.
Pielęgnica do włosów – efekty
Stosowanie pielęgnicy do włosów to wymierne efekty, które zauważysz już po pierwszym użyciu. Pozwala realnie zmniejszyć problem rozdwojonych końcówek, sprawia, że włosy stają się lśniące i elastyczne, a zabiegi odżywcze bardziej efektywne. Wspomnieliśmy, że pielęgnicę możesz wykorzystać także podczas farbowania włosów – intensywność koloru wzrośnie wówczas o około 40%/. Sam kolor utrzymuje się na włosach znacznie dłużej, nie płowieje i nie blednie z czasem. Samo stosowanie pielęgnicy nie wiąże się także z ryzykiem poparzenia czy jakiegokolwiek uszkodzenia włosów – wszystkie elementy zaprojektowane zostały tak, by kompleksowo je wzmacniać. Atutem pielęgnic jest także cena oraz fakt, że ich koszt możesz sfinansować na raty lub w leasingu.