Wczytuję dane...

Pielęgnica do włosów – wszystko, co warto o niej wiedzieć cz.I

Pielęgnica do włosów – wszystko, co warto o niej wiedzieć cz.I

Chociaż z wyglądu do złudzenia przypomina tradycyjną prostownicę do włosów – nie wyprostujesz nią kosmyków. Nie zakręcisz nią także fal ani nie wymodelujesz grzywki – możesz jednak zyskać znacznie więcej. Pielęgnica do włosów, bo to o niej mowa to innowacyjne urządzenie, które znacząco poprawi kondycję Twoich włosów i sprawi, że wreszcie będą porządnie odżywione i nawilżone. I choć jej działanie nie polega na wytwarzaniu wysokiej temperatury, to regularnie wykorzystywana pozwoli Ci osiągnąć wymarzony efekt – gładkich, lśniących i wypielęgnowanych włosów.

Pielęgnacja w salonie fryzjerskim a pielęgnacja w domu

Uzyskanie efektu niczym z salonu fryzjerskiego w zaciszu własnego domu jest trudne, ale nie niemożliwe. Fryzjerzy mają do dyspozycji szereg profesjonalnych kosmetyków, specjalistycznych urządzeń oraz umiejętności, które pozwalają na przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów regenerujących. Do najpopularniejszych bez wątpienia należą keratynowe prostowanie włosów, laminowanie, nanoplastia czy hair dusting – wszystkie jednak wymagają wizyt u profesjonalisty. Ważnym aspektem zabiegów fryzjerskich są urządzenia, których działanie umożliwia rozchylenie łuski włosa i tym samym - przedostanie się składników odżywczych z kosmetyków w jego głębokie partie. Tego typu technologie jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla salonów fryzjerskich.

Tymczasem pojawienie się na rynku pielęgnic do włosów znacząco zmieniło tę sytuację i choć wymienione wyżej zabiegi wciąż przeprowadzisz wyłącznie u specjalisty, to w zaciszu własnego domu możesz uzyskać podobny efekt – samodzielnie wzmacniając włosy. Co ciekawe, z pielęgnic równie chętnie korzystają sami fryzjerzy, doceniając możliwości jakie oferuje to urządzenie.

Pielęgnica do włosów – czym właściwie jest

Pielęgnica wygląda jak prostownica i w zasadzie jest także do nich zaliczana. Zasadniczą różnicą jest jednak fakt, że jej płytki nie nagrzewają się, co w praktyce oznacza że za efektem jej działania nie stoi wysoka temperatura. Ma to swoje plusy – jak wiadomo nie od dziś, wysoka temperatura wysusza i niszczy włosy, sprawiając że stają się kruche, łamliwe, nierzadko także pomimo stosowania kosmetyków termo ochronnych.  W przypadku pielęgnicy istotę działania stanowią ultradźwięki i światło podczerwone, które sprawiają, że substancje aktywne zawarte w kosmetykach lepiej wnikają we włosy. Wykorzystanie ultradźwięków i podczernieni poprawia bowiem absorpcję włosa, dzięki czemu wszystkie dobroczynne składniki mogą być maksymalnie wykorzystane. W rezultacie włosy są dogłębnie odżywione, lśniące i wypielęgnowane – dostają bowiem wszystko czego potrzebują.

Używanie pielęgnicy polega w zasadzie na tym samym, co prostownicy – całość zabiegu polega na nałożeniu na włosy wybranego kosmetyku lub preparatu i przesuwanie urządzeniem pasmo po paśmie. Co ważne, pielęgnicy do używać w połączeniu z dowolnymi kosmetykami do włosów, a także z farbami koloryzującymi, wzmacniając tym samym intensywność koloru.

Ceny pielęgnic do włosów nie są wygórowane – ich koszt porównywalny jest z ceną, jaką trzeba zapłacić za dobrej jakości prostownicę do włosów. Warto wybierać urządzenia fryzjerskie sprawdzonych i renomowanych marek, które oferują niezawodność i najwyższą jakość wykorzystanych surowców. Pamiętaj także, że na https://finefactory.pl/  z łatwością sfinansujesz koszt pielęgnicy za pomocą rat lub leasingu.