Wczytuję dane...

Meble i akcesoria do pedicure – sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twoim salonie! Cz.II

Meble i akcesoria do pedicure – sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twoim salonie! Cz.II

Przed Wami kolejna część tekstu o niezbędniku pedicurzysty, czyli wszystkim czego potrzebujesz, by kompleksowo urządzić swój gabinet. W poprzednim wpisie, który znajdziecie tu przyjrzeliśmy się bliżej dużym elementom wyposażenia salonu pedicure, czyli krzesłom, fotelom kosmetycznym i podnóżkom. Dziś pora na mniejsze, choć równie ważne sprzęty, takie jak brodzik, frezarka oraz drobne narzędzia. Jeśli zatem zastanawiasz się czego potrzebujesz, by stworzyć kompleksowo wyposażony, profesjonalny salon pedicure – ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

Frezarka do pedicure

To zdecydowanie jeden z najbardziej niezbędnych sprzętów podczas wykonywania różnorodnych zabiegów z zakresu pedicure. Pozwoli nie tylko usunąć zrogowaciały naskórek i pozbyć się skórek, ale także nadać paznokciom odpowiedni kształt i przygotować je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Za pomocą frezarki z łatwością także usuniesz pozostałości po starym pedicure hybrydowym i akrylowym – to uniwersalne i wszechstronne urządzenie, które pozwoli na kompleksową pielęgnację stóp. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by frezarka miała odpowiednią moc, pozwalającą na wydajną, wielogodzinną pracę oraz była wyposażona w system regulacji prędkości. Osobną kwestię stanowią frezy do pedicure, które najczęściej dobiera się osobno. Należy pamiętać, że poszczególne zabiegi wymagają innych frezów – diamentowe sprawdzą się podczas matowienia płytki i usuwania wrastających skórek, zaś frezy ścierne – do usuwania zrogowaciałego naskórka. Istotną kwestią jest także pochłaniacz pyłu, który zasysa drobinki paznokci, naskórka i lakieru, dzięki czemu uniemożliwia pyłowi rozprzestrzenianie się po wnętrzu salonu i chroni drogi oddechowe pedicurzystki. O tym, dlaczego warto w niego zainwestować i czy pył paznokciowy naprawdę jest szkodliwy, pisaliśmy wcześniej TUTAJ. Zarówno profesjonalne frezarki, jak i kompatybilne z nimi frezy oraz wydajne pochłaniacze pyłu znajdziesz w sklepie finefactory.pl i sfinansujesz za pomocą leasingu lub rat.

Brodzik do pedicure

Brodzik do pedicure to kolejne z urządzeń, które bardzo ułatwia pracę pedicurzystki. Pozwala zmiękczyć skórę pięt, szczególnie w miejscach, które są szczególnie podatne na rogowacenie i w efekcie – znacznie skrócić czas trwania zabiegów. Jednocześnie część brodzików wyposażona jest dodatkowo w funkcję masażu, która poza zmiękczeniem naskórka, pozwala klientce zrelaksować się i odprężyć. A to z kolei sprawia, że wizyta u kosmetyczki staje się nie tylko elementem pielęgnacji, ale także wyjątkowo przyjemną formą spędzenia czasu.

Przybornik do pedicure

W pracy kosmetyczki ergonomia ma szczególne znaczenie, dlatego warto by gabinet zaprojektowany był w maksymalnie komfortowy sposób. By ułatwić sobie pracę i oszczędzić bezsensownego biegania po pomieszczeniu, warto zainwestować w przybornik/pomocnik kosmetyczny, który pozwoli mieć wszystkie niezbędne urządzenia zawsze w zasięgu ręki. Wśród pomocników kosmetycznych znajdziesz zarówno modele z otwartymi półkami, jak i wyposażone w szuflady. Wszystkie jednak łączy jedno – kółka, które zapewniają im pełną mobilność.