Wczytuję dane...

Meble i akcesoria do pedicure – sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twoim salonie! Cz.I

Meble i akcesoria do pedicure – sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twoim salonie! Cz.I

Lato zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim – sezon na sandały i odkryte buty. Oraz odwieczny problem ze zrogowaceniami, modzelami, odgniotkami i wszystkim tym, co pojawia się na stopach w okresie jesienno – zimowym, czyli czasie gdy sporo osób rezygnuje z regularnego dbania o stopy. Tymczasem warto to robić niezależnie od pory roku – systematyczna pielęgnacja stóp to bowiem nie tylko inwestycja w urodę, ale także w zdrowie. Niemniej fakt pozostaje faktem – to właśnie wiosna i początek lata są okresami, w których salony pedicure przeżywają prawdziwe oblężenie. Dlatego, jeśli planujesz otworzyć swój gabinet lub doposażyć już istniejący, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Podpowiemy w nim jakie meble i akcesoria są w nim niezbędne – a przy tym zapewnią pełną ergonomię pracy i maksymalny komfort Twoim klientom.

Fotel do pedicure

To zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia – jego zadaniem jest zapewnienie pełnego komfortu podczas zabiegu zarówno Tobie, jak i Twoim klientom. Profesjonalne fotele kosmetyczne przeznaczone do pedicure wyposażone są w szereg udogodnień stworzonych z myślą o ergonomicznej pracy. Istotna jest zwłaszcza regulowana wysokość, która pozwala na pełną regulację zależności od potrzeb. Nie bez znaczenia jest także jakość wykonania – dobry fotel do pedicure powinien być stworzony z najwyższą dbałością o szczegóły i z wysokogatunkowych surowców, gwarantujących jego niezawodność. Warto także pamiętać o tym, że materiał obiciowy musi być łatwy w czyszczeniu, odporny na dezynfekcję i przetarcia. W sklepach z profesjonalnymi meblami i urządzeniami kosmetycznymi znajdziesz zarówno klasyczne fotele do pedicure, jak i fotele kosmetyczne, do których możesz dopasować brodzik do pedicure. Niezależnie od tego, na który z nich się zdecydujesz, pamiętaj o tym, że możesz sfinansować ich koszt za pomocą rat lub leasingu.

Podnóżek do pedicure

Niektóre fotele do pedicure jak TEN lub TEN w swojej konstrukcji mają przewidziane podnóżki ułatwiające przeprowadzenie zabiegów. Jeśli jednak zależy Ci na wszechstronnym fotelu kosmetycznym, który będziesz wykorzystywać nie tylko do tego typu zabiegów, warto zdecydować się na tradycyjny fotel kosmetyczny, sam podnóżek zaś dokupić osobno. O tym, jak istotny jest to element, nie trzeba nikogo przekonywać – ułatwia bowiem umieszczenie stopy klienta w komfortowej dla obu stron pozycji. Łatwiejszy dostęp, lepsza widoczność i brak konieczności wyginania się na wszystkie strony podczas robienia pedicure to korzyści nie do przecenienia. Zarówno fotel z podnóżkiem, jak i podnóżek do pedicure jako osobny mebel znajdziesz TUTAJ i jak zawsze sfinansujesz za pomocą rat i leasignu.

Krzesło lub taboret

Komfort i ergonomia pracy to niezwykle istotne elementy podczas pracy każdej kosmetyczki, dlatego warto szczególnie zadbać wygodne siedzenie. Wygodne, czyli takie które pozwoli na profesjonalne wykonanie zabiegu, odciąży kręgosłup i pozwoli przybrać odpowiednią pozycję. Wśród dostępnych na rynku modeli znaleźć możesz zarówno tradycyjne taborety, jak i modele wzbogacone o dodatkowe oparcie. Szczególnie polecane są jednak krzesła typu siodło, które ze względu na budowę siedziska, niejako wymuszają utrzymanie prawidłowej pozycji. Wszystkie profesjonalne modele taboretów dla kosmetyczek znajdziesz na finefactory.pl