Wczytuję dane...

Rodzaje frezów do manicure – czym się różnią i które wybrać? Cz.I

Rodzaje frezów do manicure – czym się różnią i które wybrać? Cz.I

Frezarka to jedno z tych urządzeń kosmetycznych, bez których praca manicurzystki i pedicurzystki nie byłaby możliwa. To ona pozwala szybko i profesjonalnie opracować płytkę paznokcia i skórki oraz usunąć kosmetyki użyte do poprzedniej stylizacji. Jednak nawet najlepsza frezarka do paznokci na nic się zda, jeśli będziesz używać nieodpowiednich frezów. Nieodpowiednich, czyli kiepskiej jakości lub po prostu o złym kształcie, czy wykonanych z niewłaściwego materiału. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy na temat frezów do manicure, ich formach i rodzajach, dzięki któremu z łatwością wybierzecie modele skrojone na miarę Waszych potrzeb. Tu jednak istotna uwaga – kupując frezy do manicure warto szczególną wagę przykładać do jakości wykonania – najtańsze modele w większości nie spełniają należycie swojej funkcji, szybko się zużywają i „nie współpracują” z większością dobrej marki frezarek. Jeśli chcesz mieć pewność, że sprzęt, którego używasz oferuje najwyższą jakość, zdecyduj się na zakup w sprawdzonym sklepie z produktami renomowanych producentów. Pamiętaj także, że koszt urządzeń i przyborów kosmetycznych możesz sfinansować na raty lub w leasingu, rozkładając jednorazowy koszt zakupu w czasie i zachowując pełną płynność finansową. Tyle tytułem wstępu, przechodzimy do konkretów!

Podział frezów do manicure ze względu na materiał wykonania

Jednym z podstawowych kryteriów podziału w przypadku frezów kosmetycznych jest ten, dotyczący materiału, z którego zostały wykonane. Wybór odpowiedniego materiału nie powinien być dziełem przypadku, bowiem ma on niebagatelne znaczenie na jakość pracy oraz uzyskane efekty. Poniżej przedstawiamy zatem charakterystykę najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych rodzajów.

Frezy ceramiczne

Frezy ceramiczne stanowią obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów frezów wykorzystywanych w manicure. Dzięki surowcowi, z jakiego zostały wykonane nie nagrzewają się, nie przenoszą ciepła oraz drgań, dzięki czemu sprawdzą się przede wszystkim podczas skomplikowanej i długotrwałej pracy. Jednocześnie są także całkowicie bezpieczne dla osób uczulonych na metale – nie powodują bowiem żadnych odczynów i podrażnień. Frezy ceramiczne są także wyjątkowo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz pęknięcia, dlatego decydując się na model sprawdzonego producenta możesz być pewna, że posłużą Ci przez dłuższy czas. Ten typ frezów najlepiej sprawdzi się podczas zdejmowania masy żelowej, hybrydy i akrylu, a także podczas wstępnego przygotowania płytki paznokci i skórek.

Frezy diamentowe

Frezy diamentowe, ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, oferują szeroki wachlarz zastosowań. Sprawdzą się świetnie zarówno podczas usuwania warstw akrylu, hybrydy i żelu, jak i opracowywania płytki. Jak żadne inne poradzą sobie także z wszelkiej maści odciskami, zrogowaceniami i nagniotkami, dlatego to właśnie ten typ frezów najczęściej wykorzystywany jest w podologii i podczas robienia manicure. Ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, to właśnie frezy diamentowe charakteryzują się największą trwałością i odpornością na uszkodzenia.