Wczytuję dane...

Wszechstronny sprzęt do ćwiczeń? Ławeczka treningowa jest właśnie tym, czego potrzebujesz!

Wszechstronny sprzęt do ćwiczeń? Ławeczka treningowa jest właśnie tym, czego potrzebujesz!

Jeśli planujesz popracować nad formą na zbliżający się wielkimi krokami sezon plażowy, świetnie się składa – ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Zwłaszcza, jeśli nie jesteś amatorem siłowni, zorganizowanych zajęć ani biegania po parku, za to lubisz trenować na własnych zasadach i w zaciszu własnego domu. Dlatego jeśli szukasz sprzętu, który umożliwi Ci  wykonanie kompleksowego i pełnowartościowego treningu o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu i dzielenia sprzętami z innymi ćwiczącymi, mamy dokładnie to czego potrzebujesz. Różnorodne ławeczki treningowe to wszechstronne rozwiązanie do ćwiczeń, którego koszt w FineFactory sfinansujesz w leasingu lub na raty. Zanim jednak przejdziesz do zakupów, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jak wiele korzyści może Ci przynieść ten sprzęt.

Rodzaje ławeczek treningowych

Ławka do ćwiczeń to podstawowy sprzęt w każdej siłowni – nic więc dziwnego, że stanowi jedno z najbardziej obleganych urządzeń. Jej popularność wynika z wszechstronności oferowanych treningów – dzięki niej możesz wzmocnić i wytrenować praktycznie każdą część ciała. Poszczególne modele ławek treningowych różnią się między sobą budową i co za tym idzie rodzajami ćwiczeń, jakie można na nich wykonywać. Modyfikacja najprostszych modeli nie jest jednak trudna – wystarczy dołożyć dodatkowe obciążenie lub wykorzystać dodatkowe akcesoria, by urozmaicić i wzbogacić swój trening.

Najprostsze ławki treningowe charakteryzują się prostą budową i formą. Zwykle nie posiada regulacji a jej podstawa opiera się o podłogę, zaś jej siedzisko ustawione jest równoległe do podłogi. Ten typ ławek treningowych zasadniczo służy do wykonywania prostych i podstawowych ćwiczeń, sprawdzi się zatem świetnie jeśli dopiero zaczynasz swoją treningową przygodę. Wystarcz jednak, że wraz ze wzrostem zaawansowania zainwestujesz w obciążniki lub ekspander, by znacznie zwiększyć jej możliwości.

Kolejnym typem ławki, nieco bardziej zaawansowanym od poprzedniego modelu jest skośna ławka treningowa. Głównym przeznaczeniem tego rodzaju sprzętu jest przede wszystkim ćwiczenie mięśni brzucha oraz rozbudowa klatki piersiowej. Podobnie jednak jak w przypadku ławki prostej, jej funkcjonalność w głównej mierze zależy od Twojej wyobraźni lub determinacji w dążeniu do progresu – gumy oporowe, hantle i sztangi to skuteczny sposób, który pozwoli Ci zwiększyć jej funkcjonalność.  Większość skośnych ławek treningowych jest regulowana i ma możliwość postawienia płasko, pozwalając na uzyskanie pozycji takiej samej, jak w modelu opisywanym powyżej.  Zmiana kąta nachylenia to także prosty sposób na podkręcenie intensywności treningu i uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Dodatkowym atutem jest także fakt, że większość ławek treningowych skośnych posiada także opcję złożenia, co znacznie ułatwia przechowywanie i schowanie jej zawsze wtedy, gdy z niej nie korzystasz.

Dobrej jakości, profesjonalne ławeczki treningowe kupić możesz już w cenie kilkuset złotych. Sporo zależy od ich budowy, przeznaczenia oraz zakresu regulacji – im bardziej zaawansowany sprzęt, tym wyższa cena. Warto jednak pamiętać, że koszt zarówno ławeczek treningowych, jak i innych urządzeń treningowych sfinansujesz za pomocą rat i leasingu.