Wczytuję dane...

Kamienny roller do twarzy – jak go używać i jakie daje efekty?

Kamienny roller do twarzy – jak go używać i jakie daje efekty?

Chociaż sztuka masowania kamieniami znana była w Azji już od stuleci, to reszta świata oszalała na jej punkcie dopiero niedawno. Trzeba jednak przyznać, że szturmem podbił serca kobiet, stając się jednym najchętniej wybieranych przyrządów do masażu i pielęgnacji twarzy. Roller, wałek, masażer, bo o nim mowa to proste urządzenie składające się z rączki i umieszczonym na niej wałku z kamienia: jadeitu, kwarcu lub ametystu. I choć prezentuje się wyjątkowo efektownie na półce, to znany jest przede wszystkim ze względu na swoje wyjątkowe właściwości i spektakularne efekty, jakie możesz osiągnąć za pomocą regularnego stosowania. W dzisiejszym tekście przyjrzymy się bliżej temu kosmetycznemu fenomenowi i sprawdzimy, co potrafi i o co w tych kamieniach naprawdę chodzi.

Kamienny roller do twarzy – efekty

Regularny masaż twarzy, szyi i dekoltu przy użyciu kamiennego masażera z założenia ma pomóc w pobudzeniu mikrokrążenia krwi i w efekcie usprawnić przepływ limfy. Nie bez znaczenia jest tu także materiał – minerały, z którego wykonane są masażery charakteryzują się dużą zdolnością do utrzymywania niskiej temperatury, co wspomaga jego dobroczynne działanie. Dzięki temu pomaga w usunięciu obrzęków i opuchnięć, znacząco przyczynia się do polepszenia metabolizmu tkanek i w efekcie – zwiększa ich dotlenienie. Wszystko to sprawia, że regularne stosowanie masażera pozwala nie tylko usunąć oznaki zmęczenia np. podpuchnięte oczy, ale także wygładza drobne zmarszczki, koloryt skóry a także – lekko poprawia owal twarzy. Słowem, rollery do twarzy kompleksowo pielęgnują skórę szyi, twarzy i dekoltu poprawiając ich ogólną kondycję. Doskonale sprawdzą się także w rozprowadzaniu kosmetyków pielęgnacyjnych – dzięki masażowi zawarte w nich aktywne składniki mają szansę wniknąć w głębsze warstwy skóry. Regularne masaże za pomocą kamiennego rollera pomagają także ukoić zmęczoną skórę, są przyjemne i relaksujące – kluczem do sukcesu jest jednak systematyczność.

Kwarcowy, jadeitowy, ametystowy

W tradycyjnej medycynie chińskiej rodzaj kamienia wykorzystywanego do masażu miał niebagatelne znaczenie – każdy z nich charakteryzował się bowiem innymi właściwościami i energią, którą przekazywał podczas użytkowania. Stąd na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kamiennych masażerów wykorzystujących kilka różnych minerałów.  Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych należą przede wszystkim wspomniane już nagłówku roller wykonane z różowego kwarcu, jadeitu i ametystu, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by używać modelu zrobionego z innego surowca. I choć w magiczną moc kamieni można wierzyć lub nie, to skuteczności rollerów nie trzeba udowadniać – bez względu na to, z jakiego minerału został zrobiony ich regularne stosowanie przynosi naprawdę wymierne efekty. Warto także podkreślić, że pod kątem działania wszystkie funkcjonują tak samo – rodzaj wybranego minerału zależy od indywidualnych preferencji i poczucia estetyki. Pamiętaj także, że rollery najskuteczniej działają w połączeniu z profesjonalnymi kosmetykami do twarzy – zarówno je, jak i masażery z kamienia znajdziesz na finefactory.pl i sfinansujesz za pomocą rat lub leasingu.