Wczytuję dane...

Konsoleta fryzjerska – wizytówka Twojego salonu

Konsoleta fryzjerska – wizytówka Twojego salonu

Trudno wyobrazić sobie dobry salon fryzjerski bez konsoli – to przy niej odbywają się strzyżenie i stylizacja i to ona stanowi podręczne centrum dowodzenia każdego stylisty. To także mebel, który umożliwia klientowi obserwację pracy fryzjera, a jemu samemu – pełną kontrolę nad dotychczasową pracą. Jednak konsola konsoli nie równa, co zdaje się potwierdzać oferta konsolet fryzjerskich dostępnych na rynku – poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą ceną, formą, wyposażeniem i wzornictwem. Jak zatem wybrać tę najbardziej funkcjonalną i najlepiej dopasowaną do stylu salonu fryzjerskiego?

Rodzaje konsolet fryzjerskich

Podstawowymi funkcjami konsolety fryzjerskiej jest zapewnienie fryzjerowi maksymalnej ergonomii podczas pracy i umożliwienie klientowi stałego podglądu etapów pracy stylisty oraz kontrola tego co właściwie dzieje się na jego głowie. Z tego względu każda konsola fryzjerska powinna składać się z dużego lustra oraz blatu, umożliwiającego przechowywanie i odkładanie potrzebnych podczas pracy narzędzi i kosmetyków. Zasadniczo konsolety fryzjerskie dzielą się na dwa podstawowe typy: konsole wiszące i stojące. Wśród konsolet wiszących największą grupę stanowią te, które składają się przede wszystkim z dużego lustra oraz blatu, przeznaczonego do przechowywania narzędzi i kosmetyków. Tego typu minimalistyczne konsolety stworzone zostały przede wszystkim z myślą o niewielkich salonach fryzjerskich, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Ich zasadniczym plusem jest fakt, że zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a przy tym nie przytłaczają pomieszczenia. Dzięki wbudowanemu blatowi, pełniącemu funkcję półki możesz również przechowywać na nich najpotrzebniejsze przybory i kosmetyki, dzięki czemu będziesz zawsze mieć je pod ręką.

Stojące konsole fryzjerskie to w większości bardziej złożone meble fryzjerskie, które poza lustrem i blatem wyposażone są także w szereg przydatnych półek, schowków i szuflad, ułatwiających przechowywanie większej ilości przyborów i zachowanie porządku w miejscu pracy. Stojące konsole fryzjerskie nierzadko wyposażone są także w umywalkę, co sprawia, że z powodzeniem mogą służyć za kompleksowe i samodzielne stanowiska fryzjerskie. Tego typu konsole wbrew pozorom nie są przeznaczone wyłącznie do dużych salonów fryzjerskich – sprawdzą się także wszędzie tam, gdzie potrzebne jest maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Optymalnym rozwiązaniem, pozwalającym znaleźć kompromis pomiędzy niewielkimi rozmiarami a dostateczną ilością miejsca do przechowywania są konsole wiszące z dodatkowymi półkami – ich forma pozwala na zaoszczędzenie miejsca, a dodatkowe półki i schowki – na stworzenie ergonomicznego stanowiska pracy.

Ceny konsol fryzjerskich uzależnione są przede wszystkim od ich wielkości i dodatkowego wyposażenia – im bardziej jest ona rozbudowana, tym wyższa cena. Z drugiej strony to także mebel, na którym nie warto oszczędzać, zwłaszcza, że dobre sklepy z wyposażeniem fryzjerskim oferują zakup konsoli fryzjerskiej na raty lub w leasingu, dzięki czemu jednorazowy koszt znacznie się zmniejsza. 

Estetyka ma znaczenie

Konsola fryzjerska to ten element wyposażenia salonu fryzjerskiego, który przez większość czasu pozostaje w zasięgu wzroku klienta, dlatego musi stanowić spójny element wystroju całego salonu a jej wybór nie może być dziełem przypadku. To waży element wystroju, który może znacznie podnieść prestiż Twojego salonu i sprawić, że będzie jeszcze bardziej profesjonalnie. Szukając idealnej konsoli fryzjerskiej warto z jednej strony precyzyjnie określić styl salonu i preferowany model mebla, z drugiej – znaleźć sklep, który oferuje największy wybór, preferencyjne ceny oraz możliwość finansowania konsoli fryzjerskiej na raty lub w leasingu.