Wczytuję dane...

Niezbędnik stylistki rzęst – sprawdź, czego dokładnie potrzebujesz! Cz.II

Niezbędnik stylistki rzęst – sprawdź, czego dokładnie potrzebujesz! Cz.II

Przed Wami druga część artykułu dotyczącego niezbędnika każdej stylistyki rzęs, czyli wszystkiego, czego potrzebujesz, by wprowadzić ten zabieg do swojego gabinetu lub urządzić go od podstaw. W Poprzednim tekście skupiliśmy się przede wszystkim na tym jak stworzyć ergonomiczne i komfortowe miejsce pracy, od niego bowiem w głównej mierze zależy efekt końcowy zabiegu. Dobrze dobrany fotel kosmetyczny oraz krzesło kosmetyczne pozwolą Tobie oraz Twoim klientkom zachować wygodną pozycję przez cały czas trwania zabiegu. Cały tekst dotyczący niezbędnych elementów koniecznych do stworzenia kompleksowego miejsca pracy znajdziesz TUTAJ

Dziś skupimy się na tym, co stylistki lubią zdecydowanie najbardziej – na kompletowaniu przyrządów i akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu.

Pęseta do rzęs nie bez powodu uznawana jest za jedno z najważniejszych akcesoriów w pracy stylistki. To ona odpowiada bowiem za precyzyjne umieszczenie poszczególnych włosków w konkretnym miejscu oraz ich prawidłowe przymocowanie. Aby pęseta do rzęs dobrze spełniała swoje zadanie powinna być jednak specjalnie wyprofilowana oraz mieć bardzo precyzyjną część styczną. Jednocześnie powinna być także lekka i poręczna, tak by dobrze leżała w dłoni i nie powodowała dyskomfortu. Ważne jest także to, że rodzaj, typ i kształt pęsety należy dopasowywać do metody wykorzystywanej podczas zabiegu.

Szczoteczki silikonowe to kolejny element, bez którego nie może obejść się żadna stylistka rzęs. Ich podstawowym zadaniem jest rozczesanie i ujarzmienie włosków oraz nadanie im pożądanego kierunku. W większości salonów kosmetycznych klientki dostają takie szczoteczki na własność do użytku domowego, warto zatem zawczasu wyposażyć się w większą ilość.

Mikroszczoteczki bezwłókienkowe (microbrush) to z kolei niewielkie aplikatory służące do nakładania płynnych preparatów, takich jak primer czy cleaner. Ich zasadniczą właściwością jest to, że nie pochłaniają wilgoci, umożliwiają zatem aplikację całej porcji preparatu. Tego typu szczoteczek będziesz potrzebowała sporo, dlatego warto wiedzieć, że renomowane sklepy z asortymentem kosmetycznym sprzedają mikroszczoteczki w pakietach po 100 lub więcej sztuk, umożliwiają także sfinansowanie ich kosztu w leasingu lub na raty.

Kolejną niezbędną rzeczą są wspomniany już wcześniej cleaner oraz primer, które mają za zadanie kolejno odtłuścić oraz oczyścić naturalne rzęsty oraz zwiększyć przyczepność rzęs, które będą doczepiane. Niezbędny będzie także profesjonalny klej do rzęs, który umożliwi ich stabilne przymocowanie. Wybierając go należy jednak zwrócić uwagę na warunki panujące w pomieszczeniu (wilgotność, temperatura etc. ) oraz tempo pracy.

Warto także zainwestować taśmy piankowe lub płatki kolagenowe, służące do oddzielania od siebie pojedynczych rzęst – zarówno dolnych, jak i górnych. To element, o którym często się zapomina przy kompletowaniu wyprawki stylistki, choć jest absolutnie niezbędny do przeprowadzenia zabiegu.

Podobnie rzecz ma się z podstawką na klej – do wyboru są w zasadzie trzy najpopularniejsze opcje: kamień nefrytu, szkiełko lub pierścionek. Ten element wyposażenia służy, jak sama nazwa zresztą wskazuje, jako podstawka na klej do rzęs – niewielką ilość preparatu wylewa się na kamień lub szkiełko i wykorzystuje podczas zabiegu.

Ostatnim niezbędnym elementem w pracy stylistki rzęs są oczywiście… rzęsy! Rzęs powinno być zdecydowanie najwięcej, o różnej długości, grubości i ilości skrętów. Urozmaicony wybór sztucznych rzęs pozwoli precyzyjnie i indywidualnie dopasować je do oczekiwań i preferencji każdej klientki. Warto także pamiętać, że rzęsy wybierane do zabiegu powinny mieć certyfikaty i być najwyższej jakości – tylko wówczas będziecie miały pewność, że nie obciążą one naturalnych rzęs klientki i nie wywołają alergii lub podrażnień. Ta sama zasada tyczy się zresztą nie tylko rzęs, ale także wszystkich innych wymienionych w tym tekście przyrządów i preparatów. Ich koszt może być nieznacznie wyższy od akcesoriów bez certyfikatów potwierdzających spełniane normy, jednak w tym wypadku warto zainwestować w lepszy sprzęt. Tym bardziej, że jego koszt możesz rozłożyć na raty lub sfinansować w leasingu.