Wczytuję dane...

Usuwanie skórek – jak i czym to robić?

Usuwanie skórek – jak i czym to robić?

Usuwanie skórek jest powszechnym zabiegiem, który może być wykonany zarówno w domu, jak i profesjonalnie w gabinecie podologicznym i kosmetycznym. Warto jednak wiedzieć, że to wyjątkowo delikatny proces, który - jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, może prowadzić do różnych komplikacji zdrowotnych, takich jak infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Z tego względu usuwanie skórek przy paznokciach warto powierzyć specjalistom – domowa pielęgnacja powinna bazować bowiem przede wszystkim na nawilżaniu oraz zmiękczaniu. Nie bez powodu zresztą opracowywanie skórek jest jednym z najistotniejszych elementów manicure oraz pedicure – zarówno pomolodzy, jak i stylistki paznokci, stosując odpowiednie techniki, minimalizują ryzyko komplikacji, zapewniając pacjentom bezpieczeństwo i higienę zabiegu a także estetyczny wygląd skórek.

 

Po co nam skórki przy paznokciach?

 

Skórki, znane również jako naskórek przyrodzony, pełnią niezwykle ważną funkcję ochronną zarówno dla paznokci u rąk, jak i stóp. Umiejscowione na granicy płytki paznokciowej i skóry, skórki stanowią barierę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się bakterii, grzybów i innych zanieczyszczeń pod płytkę paznokcia. Taka ochrona jest niezbędna, bowiem infekcje w obszarze paznokci mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, wpływających na funkcjonowanie  całego organizmu.

 

Zasadniczo skórki tworzone są przez przedłużenie warstwy rogowej skóry, która z czasem wysycha i tworzy cienką, ale twardą warstwę. I to właśnie ten moment, kiedy zaczynają przeszkadzać, narastając na płytkę paznokcia czy hacząc i tworząc nieestetyczne zadziory. Dlatego  tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skórek - w tym ich regularne nawilżanie i kontrolowane przycinanie – nawilżone i zdrowe skórki są elastyczne, dzięki czemu lepiej chronią przed mikrouszkodzeniami i infekcjami.

 

 

Metody usuwania skórek

 

Zarówno pomolodzy, jak i stylistki  mają do dyspozycji różne metody usuwania skórek, które są bezpieczne i skuteczne – najczęściej do opracowania skórek używa się cążek specjalistycznych nożyczek oraz frezarek z odpowiednimi końcówkami. Poniżej znajdziesz wszystko, co warto  wiedzieć na temat każdej z nich. Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na usuwanie skórek cążkami, nożyczkami czy frezarkami, pamiętaj, że w FineFactory nie tylko znajdziesz narzędzia najwyżej jakości, ale także sfinansujesz je w leasingu lub na raty.

 

Cążki

 

Cążki są precyzyjnie wyprofilowanymi narzędziami przypominającymi małe szczypce, które posiadają ostre, zakrzywione końcówki pozwalające na dokładne i głębokie cięcie skórek. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i wymagają regularnego ostrzenia oraz sterylizacji. Najlepsza metoda sterylizacji? Autoklaw medyczny Enbio Beauty klasy B, który znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.

 

Gdzie sprawdzą się cążki? To idealne rozwiązanie do usuwania grubych, zrogowaciałych skórek, które mogą być trudne do usunięcia innymi metodami. Dzięki swojej precyzji, cążki pozwalają na bardzo dokładne i bliskie cięcie skórek, bez konieczności ich naciągania i napinania, a to z kolei pozwala uniknąć uszkodzenia tkanki.

 

Nożyczki

Charakterystyczną cechą nożyczek do skórek są małe, ostre, zakrzywione ostrza zaprojektowane specjalnie do przycinania delikatnych skórek wokół paznokci. Ostrza te umożliwiają precyzyjne i ostrożne cięcie, minimalizując ryzyko zranienia. Nożyczki są szczególnie przydatne do przycinania cienkich, miękkich skórek, które nie wymagają głębokiego wycinania. Pozwalają na kontrolowane i dokładne modelowanie linii skórek, dlatego szczególnie poleca się je podczas stylizacji paznokci.

 

Frezarką

Frezarka to już urządzenie do zadań specjalnych - jest wyjątkowo efektywna w usuwaniu twardej, zgrubiałej skóry wokół paznokci oraz w usuwaniu starych skórek, opornych na tradycyjne metody cięcia. Frezarka umożliwia szybkie i skuteczne usunięcie skórek bez ryzyka skaleczenia. Przy wybieraniu tej metody warto precyzyjnie regulować prędkość i siłę nacisku, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń.