Wczytuję dane...

Niezbędnik mobilnego masażysty – wszystko, czego potrzebujesz by zacząć pracować w terenie cz.I

Niezbędnik mobilnego masażysty – wszystko, czego potrzebujesz by zacząć pracować w terenie cz.I

Trwająca pandemia i sezon chorobowy sprawiają, że coraz więcej osób rezygnuje z masaży i zabiegów fizjoterapeutycznych w gabinetach i centrach fizjoterapii. Czy to oznacza, że ozdrowieli i nie potrzebują już pomocy? Niekoniecznie. Jednak strach przed zakażeniem nierzadko okazuje się większy, niż korzyści z leczenia. Między innymi z tego względu coraz więcej masażystów i fizjoterapeutów decyduje się na dojeżdżanie do domów pacjentów lub oferuje masaż we własnym domu – kameralne warunki i mniejsza liczba osób znacząco poprawiają poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest także korzystne dla samego fizjoterapeuty – pozwala mu bowiem dotrzeć do większej liczby osób i elastycznie planować grafik. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zmianą masażu w gabinecie na działalność mobilną, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Jedyne bowiem czego potrzebujesz by zacząć jest odpowiedni stół do masażu, który zabierzesz ze sobą wszędzie.

Funkcjonalność przede wszystkim

Dobry, składany stół do masażu powinien spełniać dwa główne warunki – być na tyle solidnym i wytrzymałym by z łatwością unieść ciężar do ok. 150 kilogramów i jednocześnie na tyle lekki, by jego przenoszenie było łatwe i niewymagające użycia dużej siły. Waga najlepszych składanych łóżek do masażu oscyluje w okolicy 15 kilogramów – na tę wartość składają się zarówno pełnowymiarowy stół, jak i torba do przenoszenia i dodatkowe akcesoria. Z niską wagą stołu wiąże się jednak wyższy koszt, wynikający przede wszystkim z rodzaju wykorzystanego materiału i technologii pozwalającej obniżyć ostateczny ciężar. Ostatecznie jednak to kwestia, na której nie warto oszczędzać – w przypadku wizyty w mieszkaniu na czwartym piętrze w bloku bez windy każdy dodatkowy kilogram liczy się razy dwa. Należy także pamiętać, że stół do masażu – niezależnie od tego, czy to model stacjonarny, czy składany – można z łatwością sfinansować w leasingu lub na raty i obniżyć tym samym jednorazowy koszt zakupu.

Zasadniczo stoły do masażu dzielą się na te ze stelażem wykonanym z drewna oraz modele aluminiowe. Wybór surowca nie ma większego znaczenia w kwestii wagi – ciężar obu modeli jest bowiem zbliżony. Podstawowa różnica pomiędzy dwoma typami łóżek do masażu polega na efekcie wizualnym – drewno, jako naturalny surowiec sprzyja relaksowi, jest przyjemny w odbiorze i w dotyku oraz jest wyjątkowo estetyczne. Z kolei zwolennicy stołów aluminiowych podkreślają ich nowoczesny charakter i pełną odporność na wilgoć.

W przypadku mobilnego stołu do masażu równie istotnym co niska waga, jest także zakres regulacji. Ze względu na swoją konstrukcję składane łóżka do masażu wyposażone są w regulację manualną – zmiana wysokości stołu wymaga położenia stołu i ustawienia każdej z nóżek na pożądanej wysokości. Warto jednak pamiętać o tym, że wysokość stołu dopasowuje się przede wszystkim do wzrostu masażysty, zatem zmiany w tym zakresie nie będą przeprowadzane często.