Wczytuję dane...

Rodzaje frezów do manicure – sprawdź, bez których nie możesz się obejść! Cz.I

Rodzaje frezów do manicure – sprawdź, bez których nie możesz się obejść! Cz.I

Rodzaje frezów do paznokci, to temat, który rozgrzewa do czerwoności nie tylko profesjonalne manicurzystki, ale także osoby, które hobbystycznie zajmują się stylizacją paznokci. Ich rodzaje, wykorzystane materiały, kolory odpowiadające właściwościom – wszystko to sprawia, że wybór odpowiednich frezów nie jest prosty. Dlatego zdecydowaliśmy się nieco usystematyzować dostępną w Internecie wiedzę i stworzyć dla Was kompendium wiedzy na temat frezów do manicure.

Na początek warto wyjaśnić czym frezy w istocie są i czy można się bez nich obejść, zarówno w gabinecie, jak i robiąc manicure w zaciszu własnego domu. Zacznijmy od końca – czy frezy i frezarka rzeczywiście są takie niezbędne? Najogólniej rzecz biorąc nie, jednak zarówno dobrze dobrane frezy, jak i profesjonalna frezarka mają ogromny wpływ na efekt końcowy i pozwalają znacznie przyspieszyć proces przygotowania płytki i skórek do zabiegu. Ten sam efekt osiągnąć można za pomocą tradycyjnego pilnika, cążek oraz zmiękczacza do skórek, jednak czy warto? Naszym zdaniem nie. Tym bardziej, że doskonałą frezarkę do manicure z pochłaniaczem pyłu oraz zestawy frezów do manicure możesz kupić za niewielkie pieniądze, a jeśli wolisz – sfinansować ich zakup na raty lub w leasingu. Szczególnie w przypadku gabinetów kosmetycznych wybór jest prosty – zarówno frezy, jak i frezarki znacznie usprawniają wykonywanie manicure i pedicure. Ich zastosowanie jest wyjątkowo wszechstronne, doskonale bowiem sprawdzą się zarówno przy opracowywaniu skórek, tworzeniu docelowego kształtu paznokcia, zdejmowania hybrydy czy obrabiania masy żelowej. Innymi słowy możliwości, jakie oferują frezy są niemal nieograniczone, ale umiejętność posługiwania się nimi może znacznie podnieść renomę salonu kosmetycznego.

Pewnym problemem, zwłaszcza w przypadku początkujących kosmetyczek jest umiejętność wyboru odpowiednich frezów – sytuacji nie ułatwia fakt, że wybór dostępnych na rynku frezów do manicure jest ogromny. Dlatego pogrupowaliśmy poszczególne rodzaje frezów i opracowaliśmy kategorie, które powinny znacznie ułatwić Wam wybór.

Podział frezów ze względu na materiał

Fezy diamentowe - są zdecydowanie jednymi z najchętniej wybieranych modeli, najczęściej wybierane do opracowywania płytki paznokcia. Frezy diamentowe wykonane są w całości z wysokiej jakości stali nierdzewnej i pokryte nasypem diamentowym. Ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość frezy diamentowe wykorzystywane są najczęściej do wygładzania zrogowaceń, skracania paznokci, usuwania narośniętych skórek czy ściągania hybrydy. Generalnie frezy diamentowe są nieodzownym elementem, który pozwoli Ci kompleksowo przygotować płytkę paznokcia  i skórki do dalszych zabiegów. 

Frezy ceramiczne – ten typ frezów zyskuje ostatnimi czasy coraz większą popularność. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim to, że są bardzo wytrzymałe i odporne na nagrzewanie się pod wpływem tarcia. Tego typu frezy wykonane są z tlenku cyrkonu, który poza wyżej wspomnianymi właściwościami jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne, a gładkie wykończenie ułatwia czyszczenie i umożliwia sterylizację w autoklawie. Charakterystyczną cechą frezów ceramicznych są poprzeczne rowki, których zadaniem jest ścieranie powierzchni paznokcia. Tego typu frezy wykorzystuje się przede wszystkim do opracowywania i usuwaniu żelu, akrylu, skórek paznokci, zrogowaceń i zgrubień oraz usuwaniu hybryd. Rowki we frezach ceramicznych różnią się od siebie wielkością, w zależności od przeznaczenia frezów. Spotkać je można także w kilku kształtach, z których każdy ma swoje konkretne zadanie.

Frezy piaskowe – ten typ frezów pod względem budowy i przeznaczenia przypomina frezy diamentowe. Podstawową różnicą jest jednak fakt, że frezy piaskowe są mniej trwałe. Z drugiej strony ich dużym plusem jest także to, że są znacznie delikatniejsze, niż frezy diamentowe doskonale zatem sprawdzą się w przypadku początkujących kosmetyczek, bowiem pozwalają dobrze wyczuć możliwości frezarki.

Frezy możesz kompletować osobno lub kupować w zestawie. W niektórych sklepach znaleźć można także frezarki wraz z dołączonym zestawem frezów, które są kompatybilne z konkretnym modelem. Decydując się na zakup profesjonalnych frezów warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rodzaj, ale przede wszystkim na jakość wykonania. Wysokogatunkowe, profesjonalne frezy są nieco droższe, jednak koszt ich zakupu można rozłożyć na dogodne raty lub sfinansować go w leasingu.