Wczytuję dane...

Dobry fotel kosmetyczny – najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Cz.II

Dobry fotel kosmetyczny – najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Cz.II

Powracamy z tematem wyboru dobrego fotela kosmetycznego, a w zasadzie parametrami i kwestiami, na które koniecznie należy zwrócić uwagę podczas kupna. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się miedzy sobą nie tylko wyglądem i ceną, ale przede wszystkim jakością wykonania i wyposażeniem. A jakość w salonie beauty to jednak rzecz, na której nie warto oszczędzić. Jeśli jednak szukasz naprawdę wyjątkowej oferty pamiętaj, że tu (link) sfinansujesz koszt zakupu fotela w leasingu lub na raty.

Sposób regulacji fotela

Dobry fotel kosmetyczny to taki, który pozwala na szybkie i bezproblemowe regulowanie najważniejszych parametrów np. wysokości czy kąta nachylenia oparcia. Dostosowanie ustawienia fotela do wzrostu klienta, pracownika i rodzaju wykonywanego zabiegu pozwoli uniknąć wygibasów i przybierania niewygodnej pozycji. Dostępne na rynku modele wyposażone są w kilka rodzajów mechanizmów pozwalających na regulację. Wyróżnia się:

  • Manualne fotele kosmetyczne – dużą zaletą tego typu foteli jest ich relatywnie niewielka cena. Jak nazwa wskazuje, wszelkich zmian w zakresie ustawień i pozycji dokonuje się ręcznie, co wymaga nieco czasu i siły. Plusem tego rozwiązania jest z kolei prosta i niewymagająca obsługa.
  • Hydrauliczne fotele kosmetyczne – regulacja w fotelach hydraulicznych odbywa sięga pomocą specjalnych pomp umożliwiających unoszenie i opuszczanie siedziska
  • Elektryczne fotele kosmetyczne – najdroższe, ale także uznawane przez wielu za najlepsze fotele kosmetyczne. Wyposażone w silniki, pozwalające na szybką i wygodną regulację. W zależności od modelu, sterowanie regulacją odbywa się za pomocą przewodowych pilotów lub nożnego sterownika.

 

Jakość wykorzystanych materiałów

To pojemne stwierdzenie odnosi się w zasadzie do każdego elementu, z jakiego składa się fotel kosmetyczny – tylko wykorzystanie wysokogatunkowych surowców i wykonanie z dbałością o szczegóły pozwala na bezawaryjne działanie i długą żywotność fotela. Dlatego wszystkie komponenty powinny być wykonane z odpowiednich surowców, a nie ich tańszych zamienników. Dotyczy to zwłaszcza elementów narażonych na intensywną eksploatację, takich jak tapicerka, wypełnienie czy silniki/podnośniki służące do regulacji. Należy także pamiętać, że salon kosmetyczny to miejsce, w którym fotel narażony jest na działanie niekorzystnych czynników – gorące powietrze, kwasy zawarte w kosmetykach, tłuszcze oraz przede wszystkim – środki dezynfekujące. Z tego względu tapicerka powinna być wykonana z materiałów, które nie tylko odporne są na wszystkie wyżej wymienione substancje, ale łatwe w czyszczeniu i niewymagające w pielęgnacji. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w tej kwestii fotele tapicerowane wysokiej jakości skórą ekologiczną – obicie dobrych foteli kosmetycznych cechuje się eleganckim wyglądem, odpornością na przetarcia i silne środki czyszczące. Jednocześnie nie blaknie i nie traci koloru w związku z intensywnym użytkowaniem i podkreśla estetyczny wygląd salonu.