Wczytuję dane...

Fotel barberski – jak wybrać najlepszy i jak go sfinansować, żeby nie zbankrutować?

Fotel barberski – jak wybrać najlepszy i jak go sfinansować, żeby nie zbankrutować?


Po kilkudziesięciu latach mody na gładko ogolone twarze, brody powracają w wielkim stylu – szczęśliwie nie są już zarezerwowane jedynie dla najznamienitszych i najzamożniejszych mieszkańców, jednak w kwestii jest wyglądu niewiele się zmieniło – broda powinna być zadbana, wypielęgnowana i doskonale dopasowana do właściciela.


Czy tworzenie salonu barberskiego ma sens?

Powiedzmy sobie szczerze – dbanie o brodę wymaga pewnego wysiłku. O ile pasty, oleje i balsamy każdy może wklepywać sobie sam w zaciszu własnego domu, o tyle większość mężczyzn woli zlecać stylizację brody profesjonalnym barberom. Dlatego jeśli myślisz o tym, żeby stworzyć w swoim salonie fryzjerskim stanowisko barberskie lub chodzi Ci po głowie pomysł otwarcia typowego salonu barbeskiego – raczej nie będzie lepszego momentu. Wbrew pozorom, żeby zająć się stylizacją i pielęgnacją męskich bród nie potrzebujesz wiele, szczególnie jeśli tworzysz stanowisko barberskie w istniejącym już salonie. Jedyne co naprawdę musisz zrobić to zainwestować profesjonalny sprzęt barberski i odpowiednie szkolenia dla siebie lub swoich pracowników. O ile kwestia szkoleń jest stosunkowo prosta do ogarnięcia, o tyle wybór odpowiedniego sprzętu, a zwłaszcza jego finansowanie, może być trudne do udźwignięcia, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest kupno części wyposażenia np. fotela barberskiego na raty lub w leasingu. Taka opcja umożliwia w znacznym stopniu obniżyć koszt początkowy, nie nadwyręża budżetu i pozwala zachować płynność finansową, dzięki czemu możesz skupić się na najważniejszym – na szlifowaniu swojego warsztatu. Warto zatem szukać sklepów i hurtowni które oferują nie tylko najwyższej jakości sprzęt barberski, ale przede wszystkim dogodne finansowanie w formie rat lub leasingu. Dzięki temu nawet zakup kilku foteli barberskich czy kilkunastu kartuszy nie będzie wielkim wydatkiem.


Fotel barberski – wszystko co musisz o nim wiedzieć


Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że fotel barberski to absolutnie podstawowe narzędzie pracy każdego barbera. Odpowiednio dobrany nie tylko znacznie ułatwi Ci pracę i zapewni komfort Twoim klientom, ale także doskonale podkreśli wystrój Twojego salonu. Analogicznie – źle dopasowany fotel barberski sprawi, że szybko znienawidzisz swoją pracę, a klienci na widok Twojego salonu będą czmychali z paniką w oczac :) Ok., żarty na bok – prawda jednak jest taka, że DOBRY fotel barberski powinien spełniać kilka podstawowych kwestii i to właśnie je, a nie wyłącznie cenę warto wziąć pod uwagę przy wyborze. Koszt fotela barberskiego można zresztą rozłożyć za pomocą rat lub leasingu, o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze? Poniżej podstawowe aspekty, którymi powinieneś kierować się przy wyborze:

    • Funkcjonalność

    Dobry fotel barberski powinien zapewniać zarówno Tobie, jak i Twoim klientom maksymalną wygodę i komfort, dlatego regulacja kąta nachylenia oparcia, wysuwany zagłówek, podnóżek czy regulacja wysokości, na jakiej znajduje się siedzisko to podstawa. Warto również, by fotel był stabilny i nie miał tendencji do przechylania się, zwłaszcza, jeśli do stylizacji używasz brzytwy. J Ważne, żeby fotel barberski posiadał taki stopień regulacji poszczególnych części, by zapewnić Ci doskonały dostęp do brody, a Twojemu klientowi – komfortową pozycję w czasie stylizacji zarostu.

    • Jakość wykonania

    Dobry fotel barberski powinien być doskonale wykonany – i chodzi tu nie tylko o obicie, ale też elementy konstrukcyjne. Podstawa fotela pełni nie tylko rolę ozdobną – jest przede wszystkim bazą, która przyjmuje na siebie cały ciężar, jeśli więc do jej wykonania wykorzystano słabej jakości surowce lub całość jest kiepsko zaprojektowana – możesz być pewien, że Twój fotel po kilku miesiącach będzie do wymiany.

    • Wzornictwo

    Co do designu – salon lub stanowisko barberskie to nie miejsce na pastele, róż i kwiatowe motywy – dlatego fotel powinien współgrać z wystrojem i podkreślać jego męski charakter. W tej roli świetnie sprawdzą się ciemne kolory, odpowiednia tapicerka i chromowane elementy, które będą płynnie nawiązywać do estetyki Twojego wnętrza.

    Warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na tapicerkę, bowiem obicie fotela barberskiego powinno być odporne na zarysowania, zabrudzenia oraz łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. Najczęściej stosuje się obicia ze skóry ekologicznej, która nie tylko spełnia wszystkie powyższe kryteria, ale przede wszystkim świetnie wpisuje się w estetykę salonów barberskich. Fotel z wysokogatunkowej ekoskóry posłuży Ci w świetnym stanie przez długie lata i niestraszne mu będą nity w kieszeniach czy barwiący materiał spodni.